Sobota, 30. 9. 2017, 14.46

VN Malezije, kvalifikacije

Hamiltonu je uspelo še 70., Vettlu je nagajal motor

Lewis Hamilton | Foto Reuters

Vodilni v svetovnem prvenstvu Britanec Lewis Hamilton (Mercedes) je bil najhitrejši v današnjih kvalifikacijah pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva v formuli 1 za veliko nagrado Malezije v Sepangu. Hamilton je osvojil svoj še 70. karierni pole position. Finec Kimi Räikkönen (Ferrari) je bil drugi, Max Verstappen (Red Bull) tretji.

Dirkač Ferrarija Nemec Sebastian Vetteli je imel v kvalifikacijah težave s pogonskim agregatom, zaradi menjave motorja pa bo dirko začel z zadnjega startnega mesta.

Ob zmagovalcu kvalifikacij Hamiltonu, ki na treningih ni bil v ospredju, na drugem je celo končal v varovalni ograji, bo v prvi vrsti na startu nedeljske dirke, ki se bo začela ob 9. uri po srednjeevropskem času, Ferrarijev Räikkönen.

Hamilton, ki je letos slavil kar sedemkrat, je dobil zadnje tri dirke letošnjega svetovnega prvenstva in ima idealno priložnost, da v skupnem seštevku še poveča prednost pred Vettlom, ki je na drugem prostem treningu postavil rekord kroga, v kvalifikacijah pa je imel neverjetno smolo. Hamilton ima 28 točk prednosti pred drugouvrščenim Vettlom, ki je v letošnji sezoni dobil štiri dirke.

V drugi startni vrsti bosta oba Red Bulla, Max Verstappen in Daniel Ricciardo, v tretji Valtteri Bottas (Mercedes) in Esteban Ocon (Force India).

Nedeljska dirka bo zadnja v Sepangu, saj prihodnje leto VN Malezije ne bo na koledarju svetovnega prvenstva formule 1. VN Malezije je bila na koledarju formule 1 od leta 1999.