Hamilton v dežju do prvega startnega mesta

0,21

termometer

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton je bil najhitrejši v kvalifikacijah dirke za veliko nagrado Belgije. Foto: Reuters

Britanec Lewis Hamilton (Mercedes) bo nedeljsko dirko svetovnega prvenstva formule 1 za VN Belgije v Spa Francorchampsu začel s prvega startnega mesta, potem ko je bil najhitrejši v današnjih deževnih kvalifikacijah. Z drugega mesta bo začel Nemec Sebastian Vettel (Ferrari), ki v skupnem seštevku zaostaja 24 točk za Britancem.

Za 33-letnega Hamiltona je to že 78. "pole position", tokrat je bil 0,76 sekunde hitrejši od Vettla, ki je bil sicer najboljši na prvem in tretjem prostem treningu. Tretje in četrto mesto v kvalifikacijah sta nekoliko presenetljivo osvojila Francoz Esteban Ocon in Mehičan Sergio Perez (oba Force India).

Dirka se bo začela v nedeljo ob 15. uri.