SiolNET. Sportal Atletika
0,04

termometer

  • Messenger
  • Messenger
Dvoransko DP v krožnih tekih

Zupinova in Kokalj prepričljivo najboljša v Zagrebu

0,04

termometer

Agata Zupin
Foto: Sportida

Agata Zupin (Kamnik) je na slovenskem dvoranskem prvenstvu v atletiki v Zagrebu, v Sloveniji še ni pokrite dvorane z 200 metrsko stezo, na 400 m za skoraj sekundo prehitela najbližjo zasledovalko in s 54,33 sekunde za 85 desetink zaostala za osebnim rekordom. Jan Kokalj (Kladivar) je na 1500 m s 3:55,82 za skoraj 15 sekund ugnal vse tekmece.

Na 3000 m je dvoboj dveh maratoncev med člani dobil Rok Puhar (Triglav), udeleženec teka na 42 km lani na svetovnem prvenstvu v Londonu (8:43,52), pred Robertom Kotnikom (Kronos, 9:00,88), vendar je drugi čas skupno dosegel prvi mladinec Matevž Cimermančič (Dolenjske Toplice), ki je bil drugi s časom pod devetimi minutami (8:51,62).

Na 800 m je boljši čas od članic dosegla zmagovalka med mladinkami Zala Sekavčnik (Slovenj Gradec, 2:14,46), na tej razdalji sta bila kar dva mladinca v čelu z Janom Vukovičem (Kladivar, 1:52,21) hitrejša od članskega prvaka.

Podobno se je zgodilo tudi na 1500 m, kjer je najboljši čas med vsemi dosegla mladinka Karin Gošek (Kladivar, 4:39,36). Med člani je na dva dvoranska atletska kroga slavil Lovro Košir Mesec (Mass, 48,24), na 3000 m pa je bila najhitrejša Eva Skaza (Poljane Maribor, 10:24,04).

Izidi, člani:

400 m:
1. Lovro Košir Mesec (Mass)        48,24
2. Rok Ferlan (Tri)                48,78
3. Tadej Enci (Vel)                49,84

800 m:
1. Jaka Pogorevc (SlG)             1:56,17
2. Alen Kolman (PMb)               1:57,15

1500 m:
1. Jan Kokalj (Kla)                3:55,82
2. Jan Kramer (Vel)                4:10,39
3. Domen Marš (Tri)                4:11,58

3000 m:
1. Rok Puhar (Tri)                 8:43,52
2. Robert Kotnik (Kro)             9:00,88

Članice:

400 m:
1. Agata Zupin (Kam)               54,33
2. Anja Benko (Pan)                56,31
3. Aneja Simončič (Mass)           56,56

800 m:
1. Mojca Centrih (AKŠ)             2:15,68

1500 m:
1. Laura Guzelj Blatnik (Kro)      4:49,06
2. Breda Škedelj (Krk)             4:57,93

3000 m:
1. Eva Skaza (PMb)                 10:24,04

Mladinci:

400 m:
1. Timotej Šalamon (Vel)           53.27

800 m:
1. Jan Vukovič (Kla)               1:52,21
2.  Rok Markelj (Tri)              1:53,75

1500 m:
1. Vid Botolin (Kla)               4:16,37

3000 m:
1. Matevž Cimermančič (Dto)        8:51,62
2. Matija Rizmal (Rad)             9:06,73

Mladinke:

400 m:
1. Vladislava Tuhaj (Mass)         57,10

800 m:
1. Zala Sekavčnik (SlG)            2:14,46

1500 m:
1. Karin Gošek (Kla)               4:39,36
2. Urška Arzenšek (Kla)            4:51,08
3. Maja Per (Dom)                  4:55,68

3000 m:
1. Kim Ameršek (Kro)               11:16,24
2. Hana Šurk (Kro)                 11:19,87
3. Ana Grobler (Krk)               11:35,32

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin