Thermometer Blue 0

cestni tek Bolzano Sonja Roman

Sobota, 2. 1. 2016, 13.11

Sonja Roman šesta na silvestrskem teku v Bolzanu

Slovenska atletinja Sonja Roman je na silvestrskem cestnem teku v Bolzanu v močni mednarodni konkurenci osvojila šesto mesto.

V moški konkurenci so trojno zmago osvojili etiopski tekači. Najhitrejši je bil Tamirat Tola, ki je 10 kilometrov pretekel v času 28:28. Tola je lani osvojil šesto mesto na svetovnem prvenstvu v krosu. Drugi je bil Muktar Edris, bronast s svetovnega prvenstva v krosu, tretji pa Imane Merga, nekdanji svetovni prvak v krosu in bronast na svetovnem atletskem prvenstvu v Daeguju leta 2011 v teku na 10.000 metrov. Etiopska trojka je bila hitrejša od Kenijca Jairusa Birecha, lani najhitrejšega tekača na 3000 metrov z zaprekami.

Med dekleti je zmagala Etiopijka Netsanet Gudeta, ki je bila na zadnjem svetovnem prvenstvu v krosu bronasta. Slavila je pred lansko zmagovalko Janet Kiso iz Kenije, tretja pa je bila Viola Kibiwot. Romanova je za zmagovalko zaostala dobrih 48 sekund.