met kopja Filip Dominković

Petek, 20. 8. 2021, 17.51

SP v atletiki za starejše mladince (Nairobi)

Slovenski up 11. na svetu v metu kopja

Filip Dominkovič | Filip Dominković je v finalu zaostal za desetimi vrstniki. | Foto Peter Kastelic/AZS

Filip Dominković je v finalu zaostal za desetimi vrstniki.

Filip Dominković je na svetovnem prvenstvu v atletiki za starejše mladince, ki tretji dan poteka v Nairobiju v Keniji, v finalu meta kopja zasedel 11. mesto. Vrgel je 64,03 m. V kvalifikacijah je dosegel četrti izid in osebni rekord 73,82 m, v finalu bi bilo to dovolj za peto mesto. Za bron je bilo treba vreči 74,48 m.

Vid Botolin
Sportal Botolin 13. na 3000 m, Dominković v finalu meta kopja

Veronika Sadek je bila sedma v polfinalu na 800 m (2:07,41) in bo nastopila v sobotnem finalu. Petja Klojčnik, druga Slovenka v teku na dva stadionska kroga, pa je na 14. mestu (2:09,97) končala posamične nastope.

Eva Murn je bila v kvalifikacijah na 100 m ovire 26. (14,51) in je za četrt sekunde zgrešila polfinalni nastop.

Sadekova se je odpovedala svojemu drugemu posamičnemu nastopu, imela je možnost tudi teka na na 1500 m. S Petjo Klojčnik bo nastopila v štafeti 4 X 400 m, kvalifikacije bodo v soboto, tekli bosta še tekačici na 400 m ovire Neža Dolenc in Lara Bezgovšek.

V soboto bosta nastopila tudi Sandro Jeršin Tomasini v finalu skoka v višino in Matic Ian Guček v polfinalu na 400 m ovire. Slednji je časom 51,27 sekunde dosegel tretji čas kvalifikacij.