Filip Jakob Demšar

Slovenski atlet v finale ameriškega študentskega prvenstva

Filip Jakob Demšar | Filip Jakob Demšar blesti v ZDA. | Foto Peter Kastelic

Filip Jakob Demšar blesti v ZDA.

Atlet Filip Jakob Demšar je v finalu teka na 60 metrov z ovirami dvoranskega mitinga v Fayettenvilleju v ZDA zasedel sedmo mesto s časom 7,86 sekunde, zmagal je Američan Damion Thomas (7,60). Demšar, ki se je uvrstil tudi v finale ameriškega študentskega prvenstva, je z izidom 7,80 sekunde v kvalifikacijah izenačil svoj osebni rekord.

"V finale sem sem uvrstil s šestim izidom, potem pa sem v osrednjem teku zadel ob oviro, pa tudi staral sem slabše. Ampak sem bil kljub nekoliko slabšemu teku vesel, da sem se uvrstil med 16 najboljših študentov," je povedal Demšar, ki naslednji teden ne bo nastopil na dvoranskem EP na Poljskem, čeprav je tudi dosegel normo.

Demšar v Columbii na univerzi Južne Karoline študira fiziko.