Thermometer Blue 0,13

maraton Londonski maraton Joyciline Jepkosgei Sisay Lemma

Nedelja, 3. 10. 2021, 12.49

londonski maraton 2021

Rekorder Ljubljanskega maratona slavil v Londonu, kenijska zmaga v ženski konkurenci

Sisay Lemma | Sisay Lemma je zmagovalec Londonskega maratona. | Foto Guliverimage

Sisay Lemma je zmagovalec Londonskega maratona.

Etiopijec Sisay Lemma je zmagovalec Londonskega maratona. V cilj je pritekel s časom 2:04.01, Afričan je leta 2018 postavil rekord Ljubljanskega maratona (2:04.58), ki bo letos na sporedu 24. oktobra. V ženski konkurenci je s časom 2:17.42 slavila Kenijka Joyciline Jepkosgei, olimpijska prvakinja iz Tokia Brigid Kosgei se je morala zadovoljiti s četrtim mestom.

Lemma je na lanskem Londonskem maratonu, ki so se ga lahko udeležili le povabljeni atleti, zasedel tretje mesto, tokrat pa ugnal vso konkurenco. S progo je opravil v času 2:04.01, kar je 25 sekund slabše od njegovega osebnega rekorda iz leta 2019 v Berlinu. Slabe pol minute za njim je v cilj pritekel Kenijec Vincent Kipchumba (2:04.28), ki je ponovil lansko drugo mesto, tretji je bil Etiopijec Mosinet Geremew (2:04.41).

Najhitrejše v ženski konkurenci | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Najhitrejše v ženski konkurenci Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

V ženski konkurenci je zmaga odšla v Kenijo, a ne k olimpijski prvakinji in svetovni rekorderki Brigid Koskei, ki je končala tik pod zmagovalnim odrom, pač pa je zanjo poskrbela Joyciline Jepkosgei. Ciljno črto je prečkala s časom 2:17.42, drugo in tretje mesto sta zasedli Etipijki Degitu Azimeraw (2:17.58) in Ashete Bekere (2:18.18).

Po poročanju BBC je po ulicah Londona teklo več kot 40 tisoč tekačev, še enkrat toliko naj bi jih sodelovalo "virtualno".