Nedelja, 23. 6. 2024, 19.11

Kristjan Čeh se je zaročil z izbranko Anno Mario Orel

Kristjan Čeh | Kristjan Čeh je zaprosil svoje dolgoletno dekle. | Foto Guliverimage

Kristjan Čeh je zaprosil svoje dolgoletno dekle.

Slovenski atlet Kristjan Čeh, ki je v začetku junija v metu diska osvojil naslov evropskega prvaka, je na družbenih omrežjih sporočil, da se je zaročil s svojo dolgoletno izbranko, estonsko metalko kladiva Anno Mario Orel.

"Future Mr & Mrs Čeh," sta zaljubljenca zapisala na Instagramu ob sliki Anne Marie z zaročnim prstanom. Čeh večji del leta živi v Talinu v Estoniji, od koder je njegovo dekle, prav tako pa tudi trener Mart Olman. Ta je sredi letošnjega marca nasledil rojaka, enega najboljših metalcev diska v zgodovini, Gerda Kanterja.

Čeh je prvi dan 26. evropskega prvenstva v atletiki v začetku junija v Rimu osvojil zlato medaljo, svojo četrto na velikih tekmovanjih in enajsto slovensko na prvenstvih stare celine. V metu diska je vrgel 68,08 metra in izboljšal drugo mesto s prejšnjega EP leta 2022 v Nemčiji. Pred tem je osvojil še zlato na svetovnem prvenstvu leta 2022 v Eugenu v ZDA in srebrno lani na SP v Budimpešti. Čez dober mesec dni pa bo napadal tudi olimpijsko odličje v Parizu.