18.08

maraton Atene rekord

Nedelja, 9. 11. 2014, 18.08

Kljub težkim razmeram v Atenah padel rekord proge

Kenijec Felix Kipchirchir Kandie je zmagovalec letošnjega maratona v Atenah. S časom 2;10:37 je v težkih vremenskih razmerah za 18 sekund popravil rekord proge olimpijkega zmagovalca.

Atenski maraton poteka po progi, ki naj bi jo pred 2500 leti prvi pretekel že antični tekač Fedipij, ki naj bi naznanil zmago Grkov nad Perzijci, nato pa naj bi od izmučenosti umrl. Na tej progi, ki se konča na štadionu Panatinaiko v središču grške prestolnice, je potekal tudi olimpijski maraton leta 2004. Takrat je slavil Italijan Stefano Baldini, prav njegov rekord pa je letos izboljšal Kenijec Felix Kandie. Kenijski tekači so v moški konkurenci osvojili prva štiri mesta, zmagovalne stopničke pa so bile kenijsko obarvane tudi pri dekletih. Najhitrejša je bila Naomi Maiyo (2;41:06).

Poleg že tako zahtevne, razgibane proge, so se tekači borili še z izjemno zahtevnimi vremenskimi razmerami. Maratonce so ovirale visoke temperature, visoka vlažnost in veter.