Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sreda,
19. 3. 2014,
9.49

Osveženo pred

8 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

letalo

Sreda, 19. 3. 2014, 9.49

8 let, 8 mesecev

Pogrešano letalo padlo v džungli?

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Pogrešano malezijsko letalo je močno spremenilo smer, preden je kopilot nadzornemu stolpu izrekel zadnje besede. Tajski radarji pa so nekaj minut po izginotju letala zaznali neznano plovilo.

Malezijska vlada je sporočila, da poročila prič na Maldivih o pogrešanem letalu niso resnična. Podobno je policija na Maldivih sporočila, da ni našla "nobene kredibilne informacije", ki bi podprla trditve domnevnih očividcev. Policija na Maldivih v Indijskem oceanu je preiskovala poročila tamkajšnjih prebivalcev, da so na dan izginotja letala videli "nizkoleteče letalo" nad otokom Kuda Huvadhoo.

Malezijske oblasti so na novinarski konferenci sporočiče, da glede potnikov na letalu niso našli nobenih odkrili informacij. Posadka in pilot so "nedolžni, dokler se ne dokaže drugače," je dejal malezijski minister in dodal, da so bili s simulatorja leta v pilotovi hiši izbrisani nekateri podatki, ki jih skušajo forenziki sedaj dobiti nazaj.

Letalo padlo v malezijski džungli? Tajvanski študenti pa so med pregledovanjem satelitskih fotografij našli obris letala. Avtentičnosti fotografije, ki je bila posneta na področju džungle v Maleziji, in objavljena na spletni strani Tomnod sicer še niso potrdili. Tomnod se specializira za iskanje zemljevidov, sliko pa je na stran dal študent s Tehnološke fakultete Nan Kai na Tajvanu.

Letalo spremenilo smer 12 minut pred pilotovimi zadnjimi besedami Boeing 777 na letu MH370 je smer spremenil 12 minut, preden je pilot Fariq Abdul Hamid nadzornemu stolpu izrekel zadnje besede: "V redu, lahko noč," poroča NBC News. Najnovejše odkritje podpira domneve, da so spremembo smeri leta načrtovali vnaprej in jo sprožili iz pilotske kabine, kljub temu pa preiskovalci ne zaključujejo, da je bilo letalo ugrabljeno. "Ne vemo, ali je bil to alternativni načrt, da se vrnejo v Kuala Lampur ali da se letalo odpelje nekam drugam in ne v Peking," je povedal preiskovalec letalskih nesreč ameriške Nacionalne komisije za promet Greg Feith.

Letala niso obravnavali kot morebitno grožnjo Tajski radar je nekaj minut po tem, ko je pogrešano malezijsko letalo sporočilo svoj zadnji položaj, zaznal "neznano zračno plovilo". Ugotovitve pristojni niso posredovali, ker letala niso obravnavali kot morebitno grožnjo. Ob ponedeljkovem pregledu radarskih posnetkov pa so našli omenjeno informacijo.

"Neznano plovilo je bilo zaznano ob 0.28 (1.28 po malezijskem času), šest minut po tem, ko je letalo izginilo nad Južnokitajskim morjem na poti iz Kuala Lumpurja proti Malaški ožini," je dejal predstavnik tajskih zračnih sil, maršal Monthon Suchookorn.

Malezijsko letalo boeing 777 je izginilo pred devetimi dnevi, ko je bilo na poti iz malezijske prestolnice Kuala Lumpur v kitajsko glavno mesto Peking.

Kitajska je devet svojih ladij poslala jugovzhodno od Bengalskega zaliva in zahodno od Indonezije, da tam iščejo pogrešano letalo. Letalo, na katerem je bilo 239 ljudi, iščejo ekipe iz 26 držav.

Ne spreglejte