Če se otrok na igralu poškoduje, ker to ni varno oziroma se strga vrv, po kateri pleza, je lastnik odškodninsko odgovoren in je dolžan plačati odškodnino. Te pa še zdaleč niso nizke.
Dnevnik
Pri nas se na srečo še ni zgodilo, da bi se otrok zaradi dotrajanih ali nepravilno nameščenih igral smrtno poškodoval. Lastniki in upravljalci igrišč ter igral pa se vse bolj zavedajo, da so odgovorni za varno otroško igro, pa tudi tega, kako visoka je lahko odškodnina v primeru nesreče, piše Mojca Grušovnik v Dnevniku. Pri običajnem zlomu roke lahko odškodnina presega 10.000 evrov, kadar pride do poškodb, ki imajo trajne posledice, je lahko tudi do desetkrat višja. Če ima otrok hude notranje poškodbe ali je zaradi nesrečnega padca za vedno priklenjen za invalidski voziček, lahko prejme več kot 200.000 evrov odškodnine in še mesečno rento. Pri odškodninski odgovornosti je možna tudi deljena krivda. Če se izkaže, da igrala niso bila varna, bo odškodninsko odgovarjal tudi proizvajalec.
Delo
V Delovi Sobotni prilogi je objavljen portret novega vatikanskega državnega tajnika Pietra Parolinija. Funkcijo državnega tajnika enačijo s premiersko. Novi vatikanski premier pa pomeni novo poglavje Svetega sedeža. Ker je že vrsto let strastno in odgovorno delal v državnem tajništvu, kjer je slovel po svoji sposobnosti za dialog in človeškem pristopu, lahko rečemo, da se nekako vrača domov.
Svojemu pet strani dolgemu kazenskemu listu je specialni goljuf povratnik Izidor Dore Schenk von Ostrowich dodal še eno obsodbo. Priznal je, da je žensko olajšal za 80.000 evrov. Sodnica Dejana Fekonja ga je skladno s tožilskim predlogom obsodila na tri leta zapora, piše Delo.
Bolj ko se približujejo evropske volitve, razločneje vidimo politične sile, ki pridobivajo glasove na valu nezadovoljstva. Kriza je odlično gojišče za ekstremizme, evropske vlade, ki ne počno drugega, kot sledijo varčevalnemu diktatu Bruslja in Berlina, same spodbujajo evroskepticizem in populizem, poroča Delo.
Večer
V Jedrski elektrarni Krško so ta teden nadaljevali preverjanje reaktorskega goriva, med katerim so med rednim remontom našli pet poškodovanih gorivnih palic. "Pregledali so že vseh 28.435 palic, med katerimi so odkrili tri z odprtimi poškodbami in še dve, ki sta puščali," je povedal Andrej Stritar, direktor Uprave za jedrsko varnost, ki v državi bdi nad jedrsko varnostjo. Vzrok za okvaro še ni znan, piše Večer.
Medtem ko brezposelnost mladih v Sloveniji strmo narašča, še nikoli doslej ni bilo tako malo prostih delovnih mest zanje. Stopnja zaposlenosti Slovencev je ena najhitreje padajočih, "prehiteva" nas le še Grčija, poroča Večer. Več dela je za manj kvalificirane, za več kot 119 tisoč iskalcev zaposlitve pa je na Zavodu RS za zaposlovanje na voljo le okoli 870 prostih delovnih mest.
Informacijska pisarna Evropskega parlamenta (EP) v Ljubljani je že 20 mesecev brez formalnega vodje. Očitno pa bo v kratkem mesto direktorja ljubljanske pisarne EP prevzel Klemen Žumer, ki je v zapletenem večstopenjskem kandidacijskem postopku ostal edini od dvanajstih kandidatov pred finalnim razgovorom z generalnim sekretarjem Evropskega parlamenta Klausom Wellejem. A vse bolj verjetno imenovanje nekdanjega podpredsednika NSi in tiskovnega predstavnika Evropske ljudske stranke (EPP) v EP sproža kar nekaj dvomov in pomislekov, piše Večer.