Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sobota,
30. 11. 2019,
10.22

Osveženo pred

4 leta, 4 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue 2,24

8

Natisni članek

policist tožba

Sobota, 30. 11. 2019, 10.22

4 leta, 4 mesece

Ustreljeni policist toži državo za odškodnino

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue 2,24

8

Izola, streljanje | Foto Rosana Rijavec/STA

Foto: Rosana Rijavec/STA

Policist, ki ga je v strelskem napadu v izolski bolnišnici avgusta 2016 hudo ranil napadalec iz Svetega Antona, toži državo za odškodnino. Tri leta po napadu je še vedno na bolniški, odškodnina, ki jo je dobil od zavarovalnic, pa ni pokrila celotne škode, ki jo je utrpel. Za zdaj so dosegli dogovor glede materialne škode.

V streljanju v izolski bolnišnici je napadalec Darko Gregorič 22. avgusta 2016 ubil urologa Guillerma Martinesa Bustamanteja in policista Iva Žnidaršiča. Nato je streljal še na dva policista izolske policijske postaje ter hudo ranil policista Ljuba Patricija Krajnca.

Zavarovalnice, pri katerih ima ministrstvo za notranje zadeve zavarovano civilno odgovornost, so Krajncu že izplačale nekaj več kot 53 tisoč evrov odškodnine. Policist zdaj državo toži, ker je po njegovem prepričanju materialna in nematerialna škoda, ki jo je utrpel, večja od izplačanega zneska. Zato od svojega delodajalca zahteva poplačilo razlike, poročajo Primorske novice.

Vztraja pri plačilu odškodnine za bolečine, strah in iznakaženost

Pretekli teden so z državo dosegli dogovor o poplačilu materialne škode za obdobje zadnjih treh let, za kar mu bo država plačala 16 tisoč evrov. Poleg tega mu bo od zdaj država mesečno plačevala tudi razliko v plači, ki bi jo prejemal, če ne bi bil na bolniški. Dogovor mora potrditi še vlada.

Niso pa se pogodili glede policistovega zahtevka za odškodnino zaradi nematerialne škode. Njegov odvetnik Franci Matoz vztraja, da mora država policistu plačati še 59 tisoč evrov odškodnine za telesne bolečine, strah, zmanjšano življenjsko aktivnost in iznakaženost. Sodišče čaka mnenje izvedencev medicinske stroke.

Policist pa od države zahteva tudi povračilo vseh stroškov, ki jih je imel s prevozi na preglede in ob zdraviliških zdravljenjih. Obravnava na delovnem sodišču se bo nadaljevala konec februarja.

Ne spreglejte