Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Aleksander Kolednik

Ponedeljek,
12. 1. 2015,
13.28

Osveženo pred

7 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Vitoslav Türk

Ponedeljek, 12. 1. 2015, 13.28

7 let, 2 meseca

Türkovim za zdaj še ni uspelo ustaviti rušenja njihove črne gradnje

Aleksander Kolednik

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Z zahtevo za spremembo gradbenega dovoljenja je družina nekdanjega direktorja Elesa Vitoslava Türka poskušala ustaviti rušenje nelegalne gradnje na Parecagu.

Piranska upravna enota je zavrnila zahtevo družine Vitoslava Türka za spremembo gradbenega dovoljenja za nelegalno gradnjo na Parecagu.

Na upravni enoti so ugotovili enake okoliščine, kot so jih ugotavljali že ob razkritju, da so Türkovi gradili na črno – to je, da je gradnja neskladna z veljavnimi prostorskimi akti občine Piran. Na območju kmetijskih zemljišč take gradnje, kot jih imajo Türkovi, niso dovoljene, je za TV Slovenija poročala Eugenija Carl.

Vilo bi morali porušiti že lani Z zahtevo za spremembo gradbenega dovoljenja so Türkovi poskušali ustaviti rušenje. To jim je za nekaj mesecev tudi uspelo. Inšpekcija jim je namreč novembra lani odobrila odlog za čas, dokler upravna enota ne bo odločila o gradbenem dovoljenju.

Türkovi bi morali vili z bazenom porušiti do 30. oktobra lani, vendar tega niso storili. Gradbena inšpekcija bi lahko objekte že pred zahtevo za odlog porušila sama. Odločba gradbene inšpekcije za rušitev je bila namreč kljub vsem pritožbam Türkovih pravnomočna in izvršljiva. Razkošne nezakonite posesti pa še niso porušili, ker še ni prišla na vrsto.

Dovoljenje so imeli le za sušilnico sadja Türkovi sicer vztrajajo, da ne gre za nezakonit objekt, ker gradbeno dovoljenje imajo in so ga zdaj želeli le dopolniti. Kot je znano, bi smela na zemljišču na Parecagu po takrat in še zdaj veljavnih občinskih prostorskih aktih stati le sušilnica sadja, saj imajo Türkovi gradbeno dovoljenje le za tak objekt.

Še vedno pa čakajo na odločitev vrhovnega sodišča, kamor so se obrnili zaradi revizije glede inšpekcijskih odločb. Upravno sodišče jim je namreč tožbe zavrnilo.

Ne spreglejte