Sindikat carinikov Slovenije, nezadovoljen zaradi načina urejanja dodatkov v javnem sektorju, že omenja stavko.
Za ponedeljek je sklicana seja Konference sindikata z namenom, da ustanovijo stavkovni odbor, oblikujejo stavkovne zahteve in določijo datum za izvedbo stavke, je sporočil sekretar sindikata Dušan Miščevič.
Zahteva navedbo konkretnih podatkov glede dodatkov
Miščevič v pismu, ki ga je nalovil na ministrstvi za javno upravo in za finance, od ministrstva za javno upravo zahteva, da navede konkretne podatke glede dodatkov. Sporoči naj, "do kakšnih dodatkov in v kakšni višini so upravičeni carinski uslužbenci in do kakšnih dodatkov in v kakšni višini so upravičeni uslužbenci drugih organov".
Orodje za manipulacijo
Od ministrstva za finance pa zahteva, da se postavi "v bran resnici in prepreči, da zaposleni v carinski službi služijo kot orodje za manipulacijo". Zahtevo ministrstvoma je postavil, kot je zapisal, "zaradi ponavljajočih se netočnih navedb gospe ministrice Kresalove o dodatkih, ki naj bi jih imele pooblaščene uradne osebe v carinski službi, ker ima slovenska javnost pravico izvedeti resnico in ker je potrebno to manipulacijo ustaviti".
Ministrica za javno upravo v odstopu Irma Pavlinič Krebs je dejala, da način urejanja dodatkov k plačam policistov, kot ga predvideva vladni predlog zakona o organiziranosti in delu v policiji, pomeni nesistemski pristop, ki bi zrušil enotni plačni sistem.
Sporne člene naj bi črtali
Kot je sporočila, je državni sekretar v premierovem kabinetu Miloš Pavlica že dejal, da naj bi člene, kjer gre za rušenje enotnega plačnega sistema, z dopolnili vlade ali koalicije črtali.
Predlog zakona o delu v policiji, ki ga je vlada pripravila za obravnavo v DZ minuli teden, med drugim v letu 2014 predvideva 3,5 milijona evrov dodatnih stroškov za povišanje policijskih dodatkov.