Ministrstvo za notranje zadeve je s pomočjo Evropskega sklada za begunce začelo izvajati projekt za ozaveščanje javnosti o pomenu vključevanja beguncev v slovensko družbo.
Z uvedbo portala begunec.si želijo spodbuditi medkulturni dialog, v le nekaj dneh delovanja pa so zabeležili že 656 obiskov, je pojasnil Rok Knafelj, ki v uredništvu portala skrbi za odnose z javnostmi.
Privabiti želijo tudi nevladne organizacije
Namen spletnega portala begunec.si je, da postane stičišče mnenj, informacij, reportaž na temo begunstva in vključevanja beguncev v slovensko družbo ter medkulturnega dialoga, pravi Knafelj. Ob tem poziva nevladne organizacije, ki se ukvarjajo s področjem begunstva, naj se jim pridružijo na spletu.
Bistvo projekta je v spodbujanju medkulturnega dialoga med osebami, ki imajo status mednarodne zaščite, in populacijo družbe gostiteljice. Kot so zapisali na notranjem ministrstvu, gre za osebe, ki se v drugo državo zatečejo iz nuje, zato bodo posebej opozarjali na vzroke in ozadja, ki so begunce prisilili v beg.
Projekt v 75 % financira Evropski sklad za begunce
V okviru projekta, ki ga v 75 odstotkih financira Evropski sklad za begunce, v 25 odstotkih pa ministrstvo za notranje zadeve, so poleg spletne strani odprli tudi povezavo na socialno omrežje Facebook.
Projekt ne želi izpostavljati zgolj krutih zgodb begunstva, ampak se osredotoča tudi na medkulturni dialog. V tem okviru poteka fotografski natečaj popotniške fotografije z motivi izvornih begunskih držav, ki se bo zaključil z odprtjem razstave najboljših del v centru urbane kulture Kino Šiška na mednarodni dan beguncev 20. junija.