Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Torek,
5. 7. 2011,
10.46

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

ustavno sodišče

Torek, 5. 7. 2011, 10.46

8 let, 7 mesecev

Poslanske skupine o predlogu za ustavno sodnico Dunji Jadek Pensa

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Poslanske skupine parlamentarnih strank bodo razpravljale tudi o predlogu predsednika republike Danila Türka za ustavno sodnico, vrhovni sodnici Dunji Jadek Pensa.

Predsednik republike je poslanskim skupinam v ponedeljek pojasnil, da se ni odločil za podporo nobenemu od šestih prijavljenih kandidatov za ustavnega sodnika, ampak za ustavno sodnico predlaga vrhovno sodnico Dunjo Jadek Pensa. Podporo že napovedali v SNS in DeSUS V poslanskih skupinah so bili po posvetovanju s predsednikom z izjemo SNS in DeSUS, ki so kandidatki napovedali podporo, glede Turkovega predloga še zadržani, saj se bodo poslanci o tem posvetovali danes. Vodja poslanske skupine SD Dušan KumerFranco Juri se do Jadek Pensove še nista opredelila. Medtem Juri upa, da bo DZ novega ustavnega sodnika ali sodnico imenoval že na seji pred parlamentarnimi počitnicami.

Jadek Pensova ima osebno podporo vodje poslanskega kluba LDS Boruta Sajovica in poslanca SLS Gvida Kresa, ki se je v ponedeljek udeležil posveta s Türkom. Kandidatko podpira tudi vodja nepovezanih poslancev Franc Žnidaršič.

V SDS predloga zaenkrat niso komentirali SDS se posvetovanja s predsednikom ni udeležil. Predloga za ustavno sodnico v stranki zaenkrat tudi niso komentirali.

Poziv za zbiranje predlogov kandidatov za ustavnega sodnika je Türk objavil sredi aprila, potem ko DZ konec marca rektorja primorske univerze Rada Bohinca za ustavnega sodnika ni potrdil.

Jadek Pensovo predlagal že Drnovšek Jadek Pensovo je za ustavno sodnico leta 2007 predlagal tudi nekdanji predsednik Janez Drnovšek, vendar jo je DZ zavrnil s 26 glasovi za in 40 proti. Za potrditev ustavnega sodnika je na tajnem glasovanju v DZ potrebna absolutna večina poslancev.

Ne spreglejte