Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sreda,
18. 4. 2018,
7.19

Osveženo pred

6 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1,37

Natisni članek

Natisni članek

Policija radar

Sreda, 18. 4. 2018, 7.19

6 let, 7 mesecev

Policijski maraton na 617 lokacijah. Poglejte, kje vas danes lovijo. #video

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1,37

Policisti so danes na 617 lokacijah po vsej Sloveniji merili hitrost voznikov. Maraton nadzora hitrosti je izvajalo okoli 200 policistov, v okviru svojega rednega dela pa so se v nadzor nad prehitrimi vozniki vključevali tudi drugi policisti.

Novinarka: Veronika Lavrenčič / Video: Planet TV


Maraton nadzora hitrosti so v Sloveniji izvedli četrto leto zapored in izkušnje iz preteklih let kažejo na to, da policisti na dan nadzora ugotavljajo zelo malo prekoračitev hitrosti, kar je tudi glavni namen akcije, so sporočili s policije.

Takrat namreč po njihovih informacijah hitrost prekorači okoli 3,5 odstotka voznikov, medtem ko ob izvajanju rednih kontrol ugotavljajo okrog osem odstotkov prekoračitev. Osnovni namen nadzora tako ni usmerjen v kaznovanje voznikov, temveč v spreminjanje njihovih vozniških navad, navajajo v policiji.

radar | Foto: Matej Leskovšek Foto: Matej Leskovšek Koliko prekrškarjev so policisti danes ujeli še ni znano, točni podatki bodo znani v dnevu ali dveh. So pa na policiji z akcijo dosegli namen. Promet se je vsaj za en dan umiril. Sploh pa na policiji pravijo, da si s takimi akcijami želijo spremeniti navade voznikov, ne pa pisati kazni.

Vsaj do popoldneva policisti niso zabeležili ekstremnih kršiteljev. "Imamo pa tudi voznike, ki se ne ozirajo na omejitve in maratonski policijski nadzor. Na avtocesti pri Brežicah so tako ujeli voznika, ki je drvel s 187 kilometri na uro," so sporočili s policije.

Čeprav se je maraton zaključil, bodo policisti promet poostreno nadzirali do nedelje.

Prehitra vožnja je še vedno najpogostejši vzrok prometnih nesreč

Maraton nadzora hitrosti je sicer del nacionalne akcije Hitrost ubija - vozimo pametno, ki jo vodi in koordinira agencija za varnost prometa ter se je začela v ponedeljek.

Prehitra vožnja je še vedno najpogostejši vzrok za nastanek prometnih nesreč z najhujšimi posledicami, v katerih ljudje umirajo ali se hudo poškodujejo, je v ponedeljek opozoril Robert Vehovec iz sektorja prometne policije Generalne policijske uprave. Lani je zaradi neprilagojene hitrosti na naših cestah umrlo 46 ljudi.


To je 617 lokacij, na katerih vas bo z radarjem čakala policija #video #infografika


 

Ne spreglejte