Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sreda,
14. 10. 2015,
19.10

Osveženo pred

8 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Erik Brecelj Onkološki inštitut Janez Remškar

Sreda, 14. 10. 2015, 19.10

8 let

Kirurga Breclja hoteli odpustiti z onkološkega inštituta, odšel bi tudi sam

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue 1
Svet OI je danes razpravljal o kandidatih, ki bi lahko prevzeli vodenje inštituta, če vlada potrdi razrešitev Janeza Remškarja. Bolj pa je odmevala domnevna odpoved službe kirurgu Eriku Breclju.

Erik Brecelj, ki je sicer predstavnik zaposlenih v svetu OI, na začetku seje ni želel sesti za mizo, kjer sedijo svetniki, češ da je dobil odpoved delovnega razmerja in potemtakem v svetu nima več kaj početi.

Remškar naj bi dal navodilo pravnici, da za Breclja spiše odpoved Ker sta mu predsednica sveta Darinka Miklavčič in članica Nevenka Lekše odgovorili, da nimata informacije, da ne bi bil član sveta, je nato prisedel. Večina seje je nato minila za zaprtimi vrati, Remškar in strokovni direktor Janez Žgajnar pa se seje nista udeležila.

Brecelj je po seji sveta medijem pojasnil, da je danes dobil informacijo o tem, da je Remškar dal navodilo pravnici, naj zanj spiše odpoved delovnega razmerja. Tega naj ne bi želela storiti, zato Brecelj danes še ni prejel odpovedi.

Vodstvo Onkološkega inštituta Ljubljana pa zatrjuje, da Breclju niso dali odpovedi delovnega razmerja. Breclja smo poskušali poklicati za izjavo, a se na naše klice ni javil. V izjavi za Televizijo Slovenija pa je povedal, da je izgubil potrpljenje in je pripravljen onkološki inštitut zapustiti kar sam.

Štiblar Kisićeva odpovedi ni želela spisati Pravnica, ki naj bi Breclju spisala odpoved delovnega razmerja, je pomočnica generalnega direktorja za pravne zadeve Zlata Štiblar Kisić, ki danes ni želela dati izjave medijem.

Prav Štiblar Kisićeva pa naj bi bila med kandidati za vršilko dolžnosti generalnega direktorja potem, ko bo oziroma če bo vlada potrdila Remškarjevo razrešitev.

Vodstvo inštituta sicer pripravlja dokumentacijo za postopek odpovedi pogodbe o zaposlitvi Štiblar Kisićeve, saj so po anonimni prijavi ugotovili, da je prejela nezakonito plačilo za nadurno delo, ki presega vsoto pet tisoč evrov. Odredbo za nadurno delo je pripravila sama, nepravilnosti pa je ugotovila tudi revizija, je Remškar zapisal v izjavi medijem, ki so jo med sejo posredovali novinarjem.

Štiblar Kisićevo, ki je na inštitut prišla ravno v času Remškarjevega vodenja, bodo ovadili zaradi suma goljufije.

"Generalnega direktorja smo razrešili. Za nas je ta zgodba zaključena" Predsednica sveta Miklavčičeva o odpovedi Breclju uradno ni obveščena, v izjavi po seji pa je povedala, da je svet to izvedel neuradno. "Generalnega direktorja smo razrešili in vso dokumentacijo dali v postopek. Za nas je ta zgodba zaključena. V tem vmesnem obdobju je nastal prazen prostor, kjer so možni razni pritiski," je dejala.

Opozorila je, da pred vladno potrditvijo Remškarjeve razrešitve ta deluje kot generalni direktor s polnimi pooblastili, čeprav ga je svet inštituta razrešil pred enim mesecem.

Zaradi "razrešitve na pol" ima tako Remškar priložnost, da se "morda maščuje nad drugimi in vleče določene poteze", je povedala Miklavčičeva in dodala, da lahko "v tem vmesnem obdobju pričakujemo marsikaj, od osebnih diskreditacij, ponižanj in žalitev". A s pismi, ki jih Remškar piše, se svet po njenih besedah ne misli ukvarjati.

Ne spreglejte