Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
20. 10. 2014,
11.11

Osveženo pred

2 leti

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

nadomestilo poslanci ministri

Ponedeljek, 20. 10. 2014, 11.11

2 leti

Kdo bo po porazu na volitvah prejemal nadomestilo iz državnega proračuna?

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue Green 3
Trije nekdanji ministri in 30 nekdanjih poslancev prejemajo nadomestilo plače, ki državni proračun na mesec obremenijo za okoli 100 tisoč evrov.

Štirje ministri v vladi Alenke Bratušek so tudi v vladi Mira Cerarja obdržali funkcije: Karl Erjavec je še naprej zunanji minister, Dejan Židan minister za kmetijstvo, Anja Kopač Mrak ministrica za delo, Gorazd Žmavc pa minister za Slovence po svetu.

Kdo bo nadomestilo prejemal najdlje Nekdanji notranji minister Gregor Virant nadaljuje delo predavatelja na fakulteti za upravo, pravosodni minister Senko Pličanič na pravni fakulteti, šolski minister Jernej Pikalo pa na fakulteti za družbene vede. Nekdanji minister za kulturo Uroš Grilc pa se je vrnil na Mestno občino Ljubljana kot vodja urada za mladino.

Novo službo si je našel nekdanji gospodarski minister Metod Dragonja, ki je postal državni sekretar v kabinetu premierja Mira Cerarja, pred tem pa pet dni prejemal nadomestilo plače.

Še vedno pa nadomestilo plače prejema nekdanji minister za finance Uroš Čufer, prejemal ga bo do konca novembra, decembra pa se bo vrnil v Novo ljubljansko banko.

Nove zaposlitve pa si še nista našla nekdanji obrambni minister Roman Jakič in minister za infrastrukturo Samo Omerzel, ki bosta nadomestilo prejemala najdlje do marca prihodnje leto.

Povprečna višina nadomestila znaša 3200 evrov bruto Pravico do nadomestila plače še vedno uveljavlja tudi 30 nekdanjih poslank in poslancev. Med njimi je osem nekdanjih poslancev PS (Alenka Bikar, Renata Brunskole, Branko Ficko, Jožef Kavtičnik, Tina Komel, Aleksandra Osterman, Barbara Žgajner in Melita Župevc) in šest nekdanjih poslancev SDS (Zvonko Černač, Ivan Grill, Robert Hrovat, Alenka Jeraj, Dragutin Mate in Janja Napast).

Iz nekdanje sestave poslanske skupine ZaAB nadomestilo uveljavljajo Maja Dimitrovski, Darko Jazbec, Aljoša Jerič in Alenka Pavlič. Tudi iz SLS nadomestilo uveljavljajo štirje nekdanji poslanci, in sicer Jasmina Opec, Mihael Prevc, Franc Pukšič in Janez Ribič.

Nadomestilo uveljavljata tudi dva nekdanja poslanca SD Samo Bevk in Matevž Frangež ter trije nekdanji poslanci DL (Rihard Braniselj, Marko Pavlišič in Kristina Valenčič). Prav tako ga še vedno prejemajo trije nekdanji nepovezani poslanci: Borut Ambrožič, Brane Golubović in Ivan Vogrin.

Mesec dni, do konca avgusta, so poleg omenjenih nadomestilo prejemali še poslanec SD Branko Smodiš ter nepovezana poslanca Dragan Bosnić in Ivan Simčič. Nekdanji poslanec SDS Andrej Vizjak pa je nadomestilo uveljavljal do sredine septembra.

Sodeč po izpisu poslanskih plač za september povprečna višina nadomestila znaša 3200 evrov bruto, kar pomeni, da bo za nadomestila poslanskih plač iz proračuna na mesec namenjenih okrog 100 tisoč evrov.

Ne spreglejte