Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
23. 5. 2014,
10.53

Osveženo pred

4 leta, 11 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

lenivec mladič živalski vrt London

Petek, 23. 5. 2014, 10.53

4 leta, 11 mesecev

Simpatični mali lenivček v londonskem živalskem vrtu (video)

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
V londonskem živalskem vrtu se je na veliko presenečenje vseh prvič skotil lenivec. Oče in mama si namreč nista kazala nobene naklonjenosti, zato so bili oskrbniki pesimistični.

Brejost samice je bila za oskrbnike živalskega vrta pravo presenečenje, saj niso vedeli, da sta se samec in samica parila. Oče po imenu Lender je v živalski vrt prišel iz Nemčije konec leta 2012 ravno zato, da bi londonski živalski vrt obogatili z mladičem in priskrbeli par samici Marilyn. A po neuspelih poskusih, da bi združili samca in samico, so obupali.

Da sta se "ujela", sta potrebovala le šest mesecev Lenivci sicer potrebujejo skoraj desetletje, da se spoznajo, povežejo in parijo, a očitno je parček v londonskem živalskem vrtu za to potreboval le šest mesecev. Brejost samice namreč traja okoli 11 mesecev.

Za zdaj še ni znano, ali je mladič, ki se še trdno oklepa svoje mame, samec ali samička. To bodo vedeli šele, ko ga bo lahko pregledal veterinar.

Ne spreglejte