Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ana Rupar

Petek,
7. 8. 2015,
14.33

Osveženo pred

8 let, 10 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

odpoved

Petek, 7. 8. 2015, 14.33

8 let, 10 mesecev

Kaj je najpogostejši razlog za menjavo službe

Ana Rupar

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Glavni motiv za iskanje nove službe ni nezadovoljstvo nad šefom ali plačilom, temveč želja po kariernem napredovanju, je pokazala raziskava LinkedIna.

Poslovno družbeno omrežje LinkedIn je med več kot deset tisoč svojimi uporabniki z vsega sveta*, ki so v zadnjem času menjali službo, izvedlo raziskavo, zakaj se ljudje odločajo za menjavo službe.

Ne šef ali plačilo, ključni motiv je napredovanje Pričakovali bi, da bo najpogostejši motiv za iskanje novega delovnega okolja šef ali plačilo, a so vprašani kot najpogostejši vzrok presenetljivo navedli karierno napredovanje.

Dati odpoved sicer ni ravno majhen korak, zato si to načeloma bolj upajo tisti, ki so spoznali, da jim trenutno delovno mesto ne predstavlja več novih delovnih izzivov in so našli nove priložnosti za poklicno rast.

Zakaj so dali odpoved Kot enega najpogostejših vzrokov, zakaj so se odločili zapustiti staro delovno mesto, je skoraj polovica vprašanih navedla, da na starem položaju niso več videli možnosti za napredovanje.

Nekaj manj jih je bilo nezadovoljnih s politiko uprave, drugi so kot razloge navajali nezadovoljstvo nad delovnim okoljem, premalo izzivov, nezadovoljstvo nad plačilom in drugimi ugodnostmi ter nezadovoljstvo nad nagrajevanjem uspešnega dela.

S čim jih je prepričalo novo delovno okolje Kot glavni razlog, s čim jih je prepričalo novo delovno mesto, je 60 odstotkov sodelujočih odgovorilo, da z novimi kariernimi priložnostmi.

Druge so prepričale boljše plačilo in druge ugodnosti, ki jih podjetje ponuja, zahtevnejše delo, boljše izkoriščanje svojih sposobnosti in interesov, več priložnosti za uveljavitev, nekatere pa tudi politika vodenja podjetja.

Velika večina na novem delovnem mestu zasluži več Čeprav plačilo pri večini anketirancev ni bil glavni povod za iskanje novega dela, pa velik del tistih, ki so se odločili za ta korak, na novem delovnem mestu zasluži bolje. Boljše plačilo v novi službi prejema kar 74 odstotkov vprašanih, devet enako in 12 odstotkov slabše.

Raziskava je pokazala še, da vsak tretji ni menjal le službe, temveč tudi poklic. To so večinoma mlajši delavci, ki si želijo več izzivov, ki na starem delovnem mestu niso mogli izkoristiti vseh svojih potencialov ter ki si želijo izkusiti čim več različnih področij dela.

Ne spreglejte