Ponedeljek, 12. 1. 2015, 15.06
8 let, 8 mesecev
Koprski župan Popovič se čudi, da je zaradi resnice na zatožni klopi
Pregon Borisa Popoviča je sprožila tožilka Janja Hvala, potem ko je Popovič leta 2010 za časopis Žurnal zanjo dejal: "Kje ima obraz ta nepoštena tožilka, ki je sama utajila davek, meni pa očita, da sem to storil? Prepričan sem, da mojega primera ne more več imeti. Pričakujem, da bo tokrat kakšen tožilec dokončno razrešen."
Tožilka Hvala je sicer vodila pregon zoper Popovića zaradi domnevne utaje davkov. Popovićeva izjava, ki se nanaša na domnevno utajo davkov Hvalove, je povezana s policijskim zaznamkom, ki se je nanašal na ovadbo lastnika stanovanja. Tega je imela v najemu Hvalova. Ovaditelj je trdil, da je Hvalova najemodajalcu pomagala utajevati davke, a je bila ovadba leta 2003 zavržena.
Pojasnil je, da je njegov brat oddajal družinsko hišo z zemljiščem v Žusterni brez njegovega dovoljenja in da od oddajanja dveh stanovanj ni plačeval davkov. Laginja je vse prijavil takratnemu uradu za preprečevanje korupcije in tudi davčni upravi, a ti nepravilnosti niso ugotovili.
"V uradnem zaznamku je priznala, da so delali bolj po domače," je dodala priča, ki je, ko so zaradi davčne utaje Popoviču sodili na koprskem sodišču, poklicala Popoviča in ga opozorila, da naj bi tožilka Janja Hvala, ki je vodila proces zoper njega, tudi sama utajevala davke.
"Tega ne bi rekel, če me v Kopru ne bi najprej opozoril spoštovan novinar, kmalu zatem pa sem dobil v poštni nabiralnik tudi anonimko s podobno vsebino," je pojasnil Popovič.
Na spletni strani časopisa so zaznamek objavili v celoti, skupaj z vsemi osebnimi podatki tožilke. Tožilstvo je zaradi zlorabe osebnih podatkov zato preganjalo tudi Mihajlovića, pred kratkim pa je zaradi pomanjkanja dokazov od pregona odstopilo.
Mihajlović bi moral danes nastopiti kot priča, ker ga ni bilo, pa je sodnik za naslednjo obravnavo napovedal njegovo prisilno privedbo.