Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Torek,
27. 5. 2008,
9.14

Osveženo pred

3 leta, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Torek, 27. 5. 2008, 9.14

3 leta, 8 mesecev

Da ne bo bolelo

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue Green 3

Bolečina je eden najpogostejših simptomov bolezni in poškodb, vendar jo vsak posameznik doživlja drugače. Ko nekatere že neznosno boli, drugi še ne potrebujejo zdravila proti bolečinam.

Nekatere vrste bolečin lahko lajšate brez zdravnikove pomoči.

Pri tem morate upoštevati nekaj meril. Sami lahko lajšate blage do zmerne bolečine, ki ne trajajo dlje kot 10 dni. Pri tem si lahko pomagate z zdravili proti bolečinam, ki jih brez recepta dobite v lekarni. Eno takšnih zdravil je tudi Nalgesin S.

Pred uporabo natančno preberite navodilo! O tveganju in neželenih učinkih se posvetujte z zdravnikom ali s farmacevtom.

Nalgesin S. hitro odpravi bolečino Nalgesin S vsebuje inovativno učinkovino naproksen natrij, ki hitro in zanesljivo premaga različne bolečine. Pomaga pri glavobolu, zobobolu, menstrualnih bolečinah, bolečinah v mišicah, sklepih in hrbtenici. Preprečuje in lajša blago do zmerno migreno, vendar ga morate vzeti ob prvih znakih migrenskega napada. Zaradi protivnetnega delovanja vam bo pomagal tudi pri blagih revmatskih obolenjih. Učinek Nalgesina S je dolgotrajen. Znova ga vzamete šele po 8 do 12 urah, če se bolečina spet pojavi.

Glavobol

Skoraj vsakega je že kdaj bolela glava. Najpogostejši je tenzijski glavobol. Občutite ga kot stiskanje glave ali napetost v predelu senc, čela, obraza in vratu. Največkrat se pojavi zaradi psihične napetosti, utrujenosti ali obremenjenosti oči. Sprožijo ga lahko tudi pomanjkanje spanja, lakota, jeza, strah in cigaretni dim. Mnogo močnejši glavobol je migrena. Zanjo je značilna močna utripajoča bolečina, ki se sprva pojavi le na eni strani glave, nato pa se razširi še na drugo stran. Traja lahko več ur, tudi do dva dni. Pogosto jo spremljajo slabost, bruhanje ter občutljivost za svetlobo, zvok in dišave. Če so migrenski glavoboli zelo hudi, je nujen posvet z zdravnikom.

Zobobol Mnogi poznajo občutljivost zob za toplo in mrzlo oziroma kislo ali sladko. Vzrok je poškodovana zobna sklenina. Če zobobol nastopi nenadoma, pa je vzrok okužba zobne pulpe v zobnem kanalu. Ker zobozdravnik ni vedno takoj dosegljiv, si lahko začasno pomagate s protibolečinskimi zdravili. Kljub prenehanju bolečine pa je zobozdravniški pregled nujen.

Menstrualne bolečine Gre za krčevite bolečine v spodnjem delu trebuha, ki navadno trajajo od enega do treh dni. Pojavijo se, ker se maternica premočno krči, kar vodi do slabše prekrvitve in oskrbe s kisikom. Spremljajo jih lahko glavobol, razdražljivost, slabost in bruhanje.

Revmatska obolenja Revmatska obolenja spremljajo bolečine v sklepih, ki so največkrat posledica degenerativnih sprememb v sklepih (prstov, zapestij, komolcev, ramen, kolkov in kolen), redkeje tudi vnetnih dogajanj. Povzročajo večjo ali manjšo togost telesa, oteženo gibanje, pogosto pa tudi otekle in boleče sklepe.

Kdaj k zdravniku Pri močni, dolgotrajni bolečini ali bolečini, ki izhaja iz notranjih organov (npr. bolečina zaradi želodčne razjede, ledvične ali žolčne kolike), je nujen obisk pri zdravniku.

Ne spreglejte