Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
13. 8. 2012,
12.03

Osveženo pred

8 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 13. 8. 2012, 12.03

8 let, 9 mesecev

Vse več odraslih na počitnice s starši

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Številni otroci dopustujejo s svojimi starši - tudi ko so sami že dodobra odrasli.

Vsi se spomnimo veličastnega trenutka, ko so nam starši prvič dovolili, da se na počitnice odpravimo sami oziroma s prijatelji. Še večji ponos nas je navdajal, ko smo si dopust lahko prvič tudi sami plačali.

Takšni svobodi pa se mora vse več odraslih v luči gospodarske krize spet odpovedati. Raziskava britanske finančno-zavarovalniške družbe LV je pokazala, da se kar 39 odstotkov odraslih na počitnice odpravi skupaj s starši. Pa ne (le) iz ljubezni do roditeljev, ampak predvsem zato, ker si dopusta sami ne morejo privoščiti.

Povprečna starost odraslih otrok, ki dopustujejo s starši, je 30 let, kar 19 odstotkov pa jih je že v štiridesetih. V dveh tretjinah primerov k počitniškemu proračunu ne prispevajo ničesar, hkrati pa jih večina hoče imeti besedo pri tem, kam bodo odpotovali in kje bodo spali.

Ne spreglejte