Petek, 22. 11. 2013, 15.11
8 let, 7 mesecev
Sušenje z brisačo, česanje in čop so lahko vzrok za poškodovane lase
Ko si med umivanjem izpirate lase, to ne počnite s prevročo vodo, saj previsoka temperatura dehidrira lase. Ti postanejo zato suhi, lomljivi in nagnjeni k izpadanju. S prevročo vodo boste ne samo uničili delovanje zaščitnih olj, ki ste jih nanesli z balzamom, temveč boste zaradi izsušitve lasišče spodbudili k prekomernemu izločanju naravne zaščite las pred izsuševanjem.
Visoke temperature uničujejo tudi naravne proteine v lasu, s čimer las izgublja vlago. Zato je potrebno pogostejše umivanje las, kar s seboj prinese tudi pogostejšo uporabo sredstev za oblikovanje pričeske, sušilnika in drugo.
Zato je ob sušenju in navijanju las dobro na lase nanesti sredstvo za zaščito pred previsoko temperaturo. Če pa se želite izogniti negativnim učinkom vročega zraka in česanja mokrih las, pa pričeske ne oblikujte takoj po umivanju. Najbolje je, če mokrih las ne boste trli z brisačo, temveč jih boste le na rahlo ovili v mehko brisačo, s to pa po njih rahlo tapkali tako, da bo vpila vlago. Las je namreč najbolj krhek in lomljiv, ko je prepoln z vodo, kar pa se zgodi takoj po umivanju.
Do prekomernega izpadanja las lahko privede tudi srbeče lasišče, ki povzroča praskanje ob korenih las. Ta problem lahko rešite tako, da uporabite šampon, ki na primer vsebuje selen ali čajevec. Če vam takšen šampon ne pomaga, potem vam zdravnik lahko predpiše tistega proti glivicam.
Suhi šampon Suhi šampon uporabljajte čim redkeje, saj lahko ta zamaši pore lasišča.
Pazljivo s čopom Čvrsto zvezan čop ali kita lahko prispeva k trajnemu slabljenju korena las in jih tako uničuje. Zato si lase izpustite čim večkrat, kot lahko in ko nosite te v čopu, jih ne povežite preveč na tesno.