Sreda, 15. 11. 2017, 16.11
7 let
To bodo top trendi v prehrani leta 2018
Nad čim se bodo prihodnje leto navduševali sledilci zadnjih trendov v kulinariki in zdravi prehrani?
Tako kot v modi se tudi na krožnikih in v kozarcih pojavljajo vedno novi trendi. Nekateri se obdržijo, drugi utonejo v pozabo kot muhe enodnevnice.
- Kaj je skledomanija in zakaj je prevzela vse gurmane
- Instagram so preplavili toasti z mavričnimi namazi
- Testenine so nenadoma postale najbolj vroč trend
Če si želite biti kar se da v koraku s trendi, se verjetno že ozirate proti prihodnjemu letu. V pomoč naj vam bo seznam trgovske verige Whole Foods, ki se s ponudbo osredotoča na zdravo prehrano. Ta je objavila, kateri bodo prihodnje leto glavni trendi v prehrani po mnenju strokovnjakov, s katerimi sodelujejo. To je pet najzanimivejših.
Cvetlični okusi
Cvetlice vsekakor niso novost v kulinariki, a prihodnje leto bodo zacvetele kot še nikoli do zdaj. Pili bomo čaje in mlečne napitke z okusi sivke, hibiskusa in vrtnic, bezgovi cvetovi pa bodo zvezdniki koktajlov in osvežilnih pijač.
Superpraški
Pozabite superhrano - vsaj takšno v kosih. Prihodnje leto bomo menda bolj kot kadarkoli uživali praške, ki jih bomo dodajali v kavne in mlečne napitke, energijske ploščice, juhe in pecivo. Govorimo o matchi in mleti korenini mace, pa kakavu v prahu in mleti kurkumi, mleti algi spirulini, zeliščih in koreninicah ter beljakovinskih praških, med katerimi bo vse bolj priljubljen kolagen v prahu.
Zdravilne gobe
Medicinske oziroma zdravilne gobe se vse bolj uveljavljajo kot blagodejen dodatek jedem in napitkom. Prihodnje leto tako pričakujte, da se bodo gobe, kot so reiši, sibirska čaga, kordiceps oziroma glavatec in druge znašle v vsem od kavnih napitkov, smutijev in čajev do juh. Če še niste vedeli - zemeljski okus gob se odlično ujema s kakavom in kavo.
Okusi Bližnjega vzhoda
Bližnjevzhodna kulinarika vsekakor ni nič novega, humus in falafel sta že kar stalnici naših jedilnikov, leta 2018 pa bo čas za spoznavanje manj znanih tradicij in regionalnih posebnosti perzijske, izraelske, maroške, sirske in libanonske kulinarike. Oborožite se z začimbami, kot sta harisa in kardamom, ter sestavinami, kot so granatno jabolko, kumare, peteršilj, meta, tahini in suho sadje, ter začnite odkrivanje.
Nove tehnologije za rastlinojedce
Če je izogibanje hrani živalskega izvora že dolgoletni trend, je zdaj vanj vstopila še tehnologija. Tako bomo prihodnje leto videli nove načine, kako rastlinske sestavine predstaviti kot znane nevegetarijanske jedi - recimo "krvave" veganske burgerje, suši s "tuno" iz paradižnika ter "mleko" iz oreščkov, stročnic in sadja.