Ponedeljek, 2. 7. 2018, 12.16
6 let, 4 mesece
Se v panamski džungli kuha upor?
V Kalu Yali, naravnem resortu sredi panamske džungle, je vse bolj napeto. Mladi študentje, ki za desettedensko bivanje tam plačajo 5.000 ameriških dolarjev, vse bolj sumijo, da gre za grdo prevaro in izkoriščanje. Je res tako?
V na prvi pogled idiličnem resortu Kalu Yala je vse več nezadovoljstva in nezaupanja. Študentje, ki so se osebju pridružili za deset tednov, so namreč za bivanje in izobraževanje tam plačali 5.000 ameriških dolarjev, kar znaša 4.300 evrov, zdaj pa sumijo, da so bili grdo izkoriščeni. Študentje, ki so za bivanje v Kalu Yali plačali 5.000 ameriških dolarjev, dvomijo o dobrih namenih ustanovitelja resorta Jimmyja Slicea.
Nikakor jim namreč ni jasno, kako lahko ves denar, ki so ga ustanovitelj resorta Jimmy Stice in njegovi člani osebja dobili od vseh študentov - teh se je za semester zgrnilo v Kalu Yalo kar 80 - izpuhti v zrak. Večkrat so namreč lačni, ker v resortu ne pridelajo dovolj hrane, hkrati pa jih moti dejstvo, da je Kalu Yala vse prej kot zares naraven resort. Občasno namreč osebje v kamp prinaša hrano iz trgovin, člani osebja imajo telefone in računalnike, nova poslopja, ki se gradijo, so pokrita s kositrno ali aluminijasto streho, člani skupnosti pa spijo na napihljivih plastičnih blazinah.
Tako se skupina dvomljivih študentov, ki na tiho skorajda že kuhajo upor, odloči, da bo vodje resorta soočila s svojimi vprašanji in očitki. Na listke anonimno zapišejo vprašanja in na zborovanju napoči čas, da osebje Kalu Yala vrže karte na mizo. A zasedanje zmoti študentka, ki nenadoma omedli.
Esteban je eden od vodilnih v resortu, ki se mora spoprijeti z dvomi prišlekov.