Sreda, 12. 3. 2014, 21.35
8 let, 9 mesecev
Rooney Mara bo v Panu indijanska princesa Tiger Lily
![](/media/img/ff/13/332477595e175098cbe0.jpeg)
V filmu z naslovom Pan se bo pridružila Hughu Jackmanu, ki bo nastopil v vlogi primarnega zlikovca, pirata Črnobradca, in Garrettu Hedlundu, ki bo zaigral Kapitana Kljuko.
Scenarij za film, ki je postavljen v čas med drugo svetovno vojno in se odvija v Londonu, je spisal Jason Fuchs. Film pripoveduje zgodbo o siroti Petru, ki ga ugrabijo pirati in ga odpeljejo v pravljično deželo Nije (Neverland). Tam vodi upor proti Črnobradčevim zlobnim silam.
Vloga Petra, ki naj bi bil star deset ali 12 let, še ni zasedena. Prav tako ne vloga njegove zveste pomočnice, vile Zvončice.
Film bodo producirali Greg Berlanti (Zelena svetilka), Paul Webster (Ana Karenina) in nekdanja izvršna producentka pri studiu Warner Bros. Sarah Schechter. Fantazijski spektakel nastaja pod okriljem studia Warner Bros., ki upa, da bo Pan prerasel v franšizo, ki bo všeč ljubiteljem Harryja Potterja in Gospodarja prstanov.
Igralko Rooney Mara smo na zadnje videli v filmu Ona režiserja Spika Jonza, trenutno pa snema film Carol Todda Haynesa, v katerem nastopa tudi letošnja oskarjevka Cate Blanchett. V prihodnjih letih naj bi se pojavila še v neimenovanem projektu Terrenca Malicka in filmu Trash režiserja Stephena Daldryja.
O drugem delu trilogije Milenium, Dekletu, ki se je igralo z ognjem, še ni nič znanega.