12. 12. 2007,
10.59

Sreda, 12. 12. 2007, 10.59

V Rovaniemiju Mežnar dvanajsti

Smučarski skakalci so v Rovaniemiju na Finskem opravili s tekmo celinskega pokala.

Med šesterico Slovencev se je le Mitji Mežnarju uspelo prebiti v finale, kjer je na koncu s skokoma 92,5 in 91 metrov (232,5 točke) osvojil 12. mesto.

Zmagal je Avstrijec Mario Innauer (97,5, 92,5; 248,0) pred rojakom Rolandom Müllerjem (94,0, 92,5; 239,5) in Čehom Janom Maturo (92,0, 94,0; 238,5).

Rok Urbanc je bil 31., Jure Šinkovec 39., Anže Damjan in Primož Roglič sta si delila 41. mesto, Jure Bogataj pa je preizkušnjo končal na 44. mestu.