19. 1. 2008,
13.00

Sobota, 19. 1. 2008, 13.00

V finalu bo deskal Žan Košir

V La Molini, zimsko-športnem središču v Pirenejih, ki prvič gosti tekmo svetovnega pokala v deskanju na snegu, so končane kvalifikacije tretjega letošnjega paralelnega veleslaloma.

Izmed petih slovenskih predstavnikov se je v popoldanski finale uvrstil le Žan Košir.

Na progi Cerdanya Catalunya je bil od Slovencev najhitrejši Tržičan Košir, ki je dosegel 15. izid kvalifikacij. Po prvi vožnji mu je kazalo še precej bolje, saj je bil peti, nato pa je z 22. časom v drugi dosegel skupno 15. čas. V prvem krogu finalnih dvobojev bo Koširjev tekmec Italijan Meinhard Erlacher.

Tudi Kotnikova šele 31.

Rok Flander po Bad Gasteinu ponovno ne bo videl finala. Da je hiter, je dokazal v prvi kvalifikacijski vožnji, ko je dosegel četrti čas, v drugo pa je naredil napako in bil diskvalificiran. Flander je tako osvojil končno 31. mesto. Brez finalnih voženj so ostali tudi Rok Marguč, ki je finale šestnajsterice zgrešil zgolj za šest stotnik sekunde in osvojil končno 23. mesto. Jernej Demšar je končal še tri mesta nižje, na 26. mestu, Izidor Šušteršič pa je odstopil že v prvi vožnji in tako ostal brez uvrstitve. Med ženskami je bila Gloria Kotnik po prvi kvalifikacijski vožnji 24., v drugo pa je tako kot Flander odstopila in zasedla končno 31. mesto.

Najhitrejši kvalifikant je bil Avstrijec Siegfried Grabner. Korošec s stalnim bivališčem v bližnji Andori je bil za sedem stotink hitrejši od Koširjevega tekmeca v osmini finala, Erlacherja. Katalonsko zimsko športno središče, ki je od Barcelone oddaljeno 150 kilometrov, bo leta 2011 gostilo svetovno prvenstvo v deskanju na snegu.