Thermometer Blue 0

Marjan Jelenko

Sobota, 19. 12. 2015, 17.10

Trojna norveška zmaga v Ramsauu, Jelenko 29.

Slovenski nordijski kombinatorec Marjan Jelenko je na tekmi za svetovni pokal v Ramsauu osvojil 29. mesto in prišel do prvih dveh točk v letošnji sezoni.

Zmagal je Norvežan Magnus Moan, tudi drugo in tretje mesto je pripadlo Norvežanoma Magnusu Krogu in Jarlu Magnusu Riiberju.

Moan je bil po skoku šele na 20. mestu, toda z izjemnim tekom na deset kilometrski preizkušnji je prišel še do svoje četrte zmage v Ramsau, kjer je prvič slavil pred desetimi leti, nato pa še leto dni pozneje in 2012. Z istim časom je bil drugi Krog, ki je bil po skoku dve sekundi pred Moanom, medtem ko se je Riiber, ki se je v smučino podal z minuto in 36 sekundami prednosti pred končnim zmagovalcem, moral zadovoljiti s tretjim mestom s sekundo zaostanka. Takšen je bil tudi zaostanek četrtouvrščenega Nemca Tina Edelmanna.

Jelenko, edini slovenski predstavnik na današnji tekmi, saj je Gašper Berlot izpadel že v kvalifikacijah, je bil po skokih na 32. mestu, v teku je pridobil tri mesta, za Moanom zaostal 1:06,7 minute, kar mu je prineslo dve točki v skupni uvrstitvi svetovnega pokala, kjer je na 40. mestu.

Z današnjim drugim mestom je vodstvo v skupni uvrstitvi prevzel Krog, ki ima 212 točk, s tremi manj je na drugem mestu Nemec Fabian Riessle, danes je bil deveti, tretji pa je Japonec Akito Watabe, ki ima 165 točk.

V nedeljo bo v Ramsauu na sporedu še ena tekma.