Tit Štante

Četrtek, 7. 2. 2019, 9.22

Svetovno prvenstvo, snežni žleb, kvalifikacije

Tit Štante v snežnem žlebu do 16. mesta

Tit Štante | Tit Štante je na svetovnem prvenstvu v snežnem žlebu osvojil 16. mesto, kar ni zadostovalo za preboj v finale. | Foto Sportida

Na svetovnem prvenstvu v deskanju na snegu v Park Cityju so se končale kvalifikacije v snežnem žlebu. Slovenijo je zastopal Tit Štante, ki je v konkurenci 30 tekmovalcev z oceno 53,50 točke zasedel 16. mesto. To je bilo premalo za uvrstitev v finale, v katerem bo nastopilo deset najboljših iz kvalifikacij.

Za finale bi moral dobiti vsaj 69 točk.

V kvalifikacijah je bil najboljši Japonec Yuto Totsuka.

Sportal Udarec za Marguča, ki z zlomljeno dlančnico zaključuje prvenstvo, deskarje čaka še paralelni slalom