Therese Johaug tek na smučeh Anamarija Lampič Anamarija Lampič

Sobota, 25. 1. 2020, 11.37

Smučarski tek, skiatlon

Johaugova in Bolšunov zmagala v skiatlonu

Therese Johaug | Foto Reuters

Norvežanka Therese Johaug in Rus Aleksander Bolšunov sta zmagala na skiatlonskih tekmah v smučarskem teku v nemškem Oberstdorfu in povečala vodstvo v seštevku svetovnega pokala.

Na 7,5 km v klasični in na prav toliko km v prosti tehniki je bila druga druga Norvežanka Ingvild Flugstad Östberg s 15,5 sekunde zaostanka, tretja je bila Avstrijka Teresa Stadlober (15,6).

Slovenskih tekmovalk ni bilo na startni listi. Prav tako ni bilo nobenega Slovenca na startu moškega skiatlona, merili so se dvakrat na 15 km.

V ciljnem sprintu je bil za Bolšunovim drugi Norvežan Simen Hegstad Krueger z 0,9 sekunde zaostanka, tretji je še drugi Norvežan Sjur Roethe (+1,2).

Anamarija Lampič ima v nedeljo dobre možnosti za novo vrhunsko uvrstitev v šprintu. | Foto: Gulliver/Getty Images Anamarija Lampič ima v nedeljo dobre možnosti za novo vrhunsko uvrstitev v šprintu. Foto: Gulliver/Getty Images

V nedeljo na sporedu šprint

V nedeljo bosta v Oberstdorfu, kjer bo prihodnje leto svetovno prvenstvo v nordijskem smučanju, še sprinterski preizkušnji v klasični tehniki. Ob 9.15 se bodo začele kvalifikacije, ob 11.45 pa izločilni boji.

Slovenske barve bodo zastopali Anamarija Lampič, vodilna v razvrstitvi sprintov, Vesna Fabjan in Katja Višnar ter Miha Šimenc, Janez Lampič in Luka Markun.