7.42

skoki Špela Rogelj

Sobota, 10. 1. 2015, 7.42

Špela Rogelj z avstrijsko pomočjo spet na zmagovalnem odru

Po enomesečnem premoru svetovnega pokala v ženskih skokih so se dekleta spet vrnila v tekmovalni ritem. V vremensko nepredvidljivem Sapporu je Špela Rogelj osvojila tretje mesto.

Na Japonskem se je na najvišjo stopničko zmagovalnega odra povzpela domačinka Sara Takanashi, drugo mesto je pripadlo Avstrijki Danieli Irascho-Stolz, z odličnim skokom v drugi seriji pa se je s sedmega na tretje mesto prebila zmagovalka uvodne preizkušnje Špela Rogelj. Prav vse tri tekmovalke, ki so na Norveškem in na Japonskem stale na zmagovalnem odru, imajo v skupnem seštevku na prvem mestu 160 točk.

"Nisem pričakovala stopničk, niti, da bi se lahko uvrstila med šest najboljših, saj sem skakala z izposojenimi smučmi, ki so jih pripravili v zadnjem hipu. Zahvaliti se moram avstrijski ekipi, da mi je z izposojo omogočila tekmovanje. Ni lahko skakati s tujimi smučmi, a sem se prepičala, da so dobre. Prvi skok je bil slabši, drugi pa je bil odličen, tako, da sem zelo zadovoljna," se je novega uspeha veselila simpatična Rogljeva.

Slovenski uspeh so dopolnile še Maja Vtič (8. mesto), Katja Požun (14.), Eva Logar (21), in Urša Bogataj (26.).