Thermometer Blue 0

paralelni veleslalom Jure Retuznik

Sobota, 2. 4. 2016, 19.57

Slovenski mladinci na Rogli niso navdušili

Na Rogli se je danes s paralelnim veleslalomom začelo mladinsko svetovno prvenstvo alpskih deskarjev in krosistov.

Nova svetovna prvaka sta Rusa Dimitrij Sarsembajev in Elizaveta Salihova, ki sta tako potrdila vlogo favoritov. Izmed slovenskih deskarjev se je skozi kvalifikacije prebil Jure Retuznik, ki je na koncu osvojil 13. mesto.

Črt Ikovic je osvojil 31. mesto, tik za njim pa je na 32. mestu paralelni veleslalom končal Žiga Ozebek. Kljub pomladnim temperaturam so izkušeni organizatorji na Jasi pripravili odlično podlago, tako da je imelo 53 deskarjev in 42 deskark v dopoldanskih kvalifikacijah na progi, ki jo je zakoličil Avstrijec Alex Namesnik, res odlične pogoje. Izmed Slovencev se je z 12. časom v finale elitne šestnajsterice prebil Retuznik.

V nedeljo bo na Rogli na sporedu paralelni slalom, na štartu pa bo znova tudi slovenska trojka.