Ruka, nordijska kombinacija

Riiber do druge zmage v dveh dneh, Vrhovnik brez uvrstitve

Jarl Magnus Riiber | Jarl Magnus Riiber še drugič v sezoni nepremagljiv. | Foto Reuters

Jarl Magnus Riiber še drugič v sezoni nepremagljiv.

Na drugi tekmi sezone svetovnega pokala nordijskih kombinatorcev v finski Ruki je Norvežan Jarl Magnus Riiber ponovil petkov uspeh. Slovenski predstavnik Vid Vrhovnik je po skokih zasedal 36. mesto, zaradi slabega počutja pa odpovedal tekaški del in ostal brez uvrstitve.

Kot kaže sicer ne gre za nič hujšega, tako da je pričakovati, da bo Vrhovnik, ki je na uvodni tekmi zasedel 36. mesto, lahko nastopil na nedeljski posamični preizkušnji, ko kombinatorce znova čaka 10 km razdalja.

V Ruki tudi danes veter ni pojenjal in je skozi celotno serijo spremljal najboljše kombinatorce. Vrhovnik je skočil 112,5 metra, z 71,9 točke pa je zasedel 36. mesto. Za prvo trideseterico je zaostajal 45 sekund, za vnovič vodilnim Riiberjem, ki je skočil 142,5 m, pa štiri minute in pet sekund. Norvežan ni popustil niti v teku in je na koncu zmagal s prednostjo 48,8 sekunde.

Drugo mesto je osvojil Nemec Vinzenz Geiger, sedmi po skoku, ki je v cilju za las ugnal Norvežana Jensa Luurasa Oftebra (+48,9), ki je bil tretji že pred tekaškim delom kombinacije.