celinski pokal Cene Prevc

Nedelja, 14. 2. 2021, 11.38

KLINGENTHAL, CELINSKI POKAL, DRUGA TEKMA

Prevc z novimi stopničkami do pomembnega mejnika

Cene Prevc | Cene Prevc je na šestih tekmah v desetih dneh štirikrat skočil na zmagovalni oder. | Foto Sportida

Cene Prevc je v nemškem Klingenthalu z novo uvrstitvijo na drugo mesto v celinskem pokalu že potrdil dodatno mesto za Slovenijo v zadnjem delu svetovnega pokala, ki bo na sporedu po svetovnem prvenstvu v Oberstdorfu.

Po včerajšnji pozno popoldanski tekmi so točke celinskega pokala v Klingenthalu danes delili v zgodnjem dopoldnevu. Tudi tokrat se je izkazal Cene Prevc, ki je s 139 in 137,5 metra ter 277,6 točkami premoč znova moral priznati le Avstrijcu Markusu Schiffnerju, ki je skočil 141,5 in 137,5 metra, zbral pa je 292,1 točke. Tretje mesto je osvojil Manuel Fettner s 135 in 136 metri ter 276,5 točke, trojno avstrijsko slavje bi lahko dopolnil četrti Maximilian Steiner, ki je zbral 266,5 točke.

Anže Semenič je danes zasedel 12. mesto, Lovro Kos je bil mesto za njim, slovenski izkupiček je na 20. mestu zaokrožil Rok Justin. Še drugič je brez točk ostal Marcel Stržinar, danes je bil zunaj trideseterice tudi Tjaš Grilc.

V tem delu celinskega pokala bosta dve tekmi na sporedu še prihodnji konec tedna v Brotterodeju, že zdaj pa je jasno, da bo Slovenija na tekmah svetovnega pokala, kolikor jih pač bo, trenutno so potrjene le tri marca v Planici, lahko nastopila s sedmimi skakalci, saj je dodatno kvoto danes že potrdil Cene Prevc.

Sportal Izjemno: Anže Lanišek zaostal le za rumeno majico!