Kontiolahti Lisa Theresa Hauser Polona Klemenčič biatlon

Sobota, 3. 12. 2022, 15.22

BIATLON (Ž), KONTIOLAHTI, SPRINT

Nova odlična predstava Polone Klemenčič, zmaga Hauserjevi

Polona Klemenčič | Polona Klemenčič je osvojila 21. mestom, a z res malo razliko do tretjega. | Foto Guliverimage

Polona Klemenčič je osvojila 21. mestom, a z res malo razliko do tretjega.

Avstrijska biatlonka Lisa Theresa Hauser je zmagovalka ženskega sprinta za svetovni pokal v Kontiolahtiju na Finskem. Vrhunsko predstavo pa je vnovič pokazala Polona Klemenčič, ki je z zaostankom 52,4 sekunde resda zasedla šele 21. mesto, a za tretjim mestom po kazenskem krogu zaostala vsega 28 sekund.

Klemenčičeva je že na posamični tekmi presenetila z 19. mestom, danes pa potrdila napovedi v slovenskem taboru, da je v poletni sezoni izjemno napredovala. S popolnim nastopom, strelsko ničlo in dodatno energijo po brezhibnem streljanju, bi se vmešala celo v boj za stopničke.

Gre za dosežke, ki jih slovenski ženski biatlon čaka že več let. A danes je vidnejšo uvrstitev preprečila izjemna zgoščenost dosežkov, saj so tekmovalke med šestim in 26. mestom tekmo končale znotraj 30 sekund. Izjemen boj se s tem obeta tudi na nedeljskem zasledovanju, kjer bo imela 25-letna slovenska reprezentantka lepo izhodišče.

"Za mano je ena super tekma. Zelo sem vesela, da sem ponovno osvojila točke in si zagotovila resnično dober položaj za jutrišnjo zasledovalno tekmo. Te tekme se res veselim. Tudi danes sem videla, da lahko grem skupaj z drugimi tekmovalkami in sem vesela, da se je sezona začela tako dobro," je po novem dobrem nastopu povedala tekmovalka kranjskega Triglava.

Živi Klemenčič se nastop ni posrečil. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Živi Klemenčič se nastop ni posrečil. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Živa Klemenčič ostala brez zasledovalne tekme

Manj uspešna je bila Živa Klemenčič, ki je zgrešila tri strele in s 71. mestom ostala tudi brez želene zasledovalne tekme.

Na vrhu si je četrto zmago v karieri priborila Avstrijka Lisa Theresa Hauser, nazadnje na svetovnem prvenstvu Pokljuki tudi svetovna prvakinja na tekmi s skupinskim startom, z dodatnima srebrnima kolajnama pa ena najuspešnejših posameznic zadnjega SP. A tokratno slavje je bilo precej nepričakovano, saj se je Avstrijka v pripravljalnem obdobju ubadala s številnimi zdravstvenimi težavami.

Odločilo je streljanje, ki ga je Avstrijka opravila brez napake. Italijanka Lisa Vittozzi je v kazenski krog zavila enkrat in zaostala 17,1 sekunde, Švedinja Linn Persson, ki je na strelišču prav tako zadela vseh 10 tarč, pa je bila z zaostankom 24,2 sekunde tretja.

Vittozi je danes prevzela vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokal, zelo visoko pa je z 19. mestom tudi Klemenčič.