smuk Rok Ažnoh

Ponedeljek, 13. 3. 2023, 13.03

Andora, zaključek svetovnega pokala v alpskem smučanju, smuk, trening (M)

Na prvem treningu najhitrejši Schwarz, mladi Ažnoh 24.

Rok Ažnoh | Rok Ažnoh je edini slovenski smukač, ki si je priboril pravico do nastopa na zaključku svetovnega pokala v smuku.  | Foto Guliverimage

Avstrijec Marco Schwarz je bil najhitrejši na prvem treningu za zadnji smuk sezone svetovnega pokala v alpskem smučanju. V andorskem Soldeuu je za sedem stotink sekunde ugnal Italijana Mattio Casseja, Nemec Andreas Sander pa je na tretjem mestu zaostal 31 stotink. Edini Slovenec Rok Ažnoh je bil z zaostankom 3,05 sekunde 24.

Dvajsetletni Korošec si je pravico za nastop na finalu svetovnega pokala v Andori priboril z januarskim naslovom mladinskega svetovnega prvaka v smuku v avstrijskem St. Antonu.

Vsi drugi slovenski smukači so v sezoni 2022/23 zbrali premalo točk, da bi se uvrstili med 25 najboljših v tej disciplini. Ti imajo namreč pravico nastopa na zaključku sezone.

V seštevku discipline je mali kristalni globus že osvojil Norvežan Aleksander Aamodt Kilde, sicer danes na treningu deseti. Za drugo mesto se borita Avstrijec Vincent Kriechmayr in Švicar Marco Odermatt. Avstrijec ima 68 točk naskoka, danes pa je končal na četrtem mestu. Odermatt je bil 13.

V torek bo na sporedu še drugi trening, tekma bo v sredo ob 10. uri. Danes in v torek bodo na obeh treningih nastopile tudi ženske vključno z edino Slovenko Ilko Štuhec.