13.35

Tina Maze

Sreda, 25. 1. 2012, 13.35

Mazejeva in Vonnova skupaj, a daleč za Görglovo

Avstrijka Elisabeth Görgl je bila najhitrejša na uvodnem treningu pred sobotnim smukom svetovnega pokala v St. Moritzu. Najboljša Slovenka je bila tokrat Ilka Štuhec.

Avstrijska športnica leta in svetovna prvakinja v smuku dobro formo v hitrih disciplinah potrjuje tudi v St. Moritzu, kjer se nadaljuje ženski del svetovnega pokala. Görglova je na 2521 metrov dolgi progi Engiadina postavila čas 1:48,27 in za 39 stotink sekunde prehitela Italijanko Eleno Fanchini, tretja na uvodnem treningu pa je bila Julia Mancuso. Precej bolj zadržana je bila prva smučarka svetovnega pokala Lindsey Vonn, ki je z zaostankom dobrih dveh sekund in pol pristala na 28. mestu. Devet stotink hitrejša je bila Tina Maze (25.), tako da je status najhitrejše Slovenke pripadel Ilki Štuhec. Mlada Mariborčanka je z zaostankom 2,28 trening končala kot dvajseta. Slabše sta se odrezali njeni rojakinji, ki sta dobršen del proge v okviru evropskega pokala preizkusili že v minulem tednu. Maruša Ferk je bila z zaostankom dobrih treh sekund 40., medtem ko pa Vanja Brodnik preizkušnje ni končala.