15.34

Jure Aleš

Sobota, 14. 3. 2015, 15.34

Jure Aleš do druge najboljše uvrstitve v svetovnem pokalu

Slovenski smučar v telemark slogu Jure Aleš je sprintersko tekmo svetovnega pokala v Mürrnu končal na osmem mestu, kar je druga najboljša uvrstitev v svetovnem pokalu.

Jure Aleš, ki se je z zadnjimi dosežki utrdil tudi v prvi petnajsterici skupnega seštevka svetovnega pokala, je z nizom dobrih rezultatov povedel slovensko reprezentanco tudi na peto mesto v pokalu narodov. Hkrati se je s petkovim sedmim mestom utrdil tudi na 10. mestu v skupnem seštevku najtežje discipline klasični telemark. S 14. mestom v seštevku vseh disciplin je tudi najvišje uvrščeni slovenski tekmovalec, medtem ko Rok Šmejic, ki v zaključku sezone ne nastopa zaradi mature, trenutno zaseda 21. mesto, Sašo Aleš, ki je bil danes diskvalificiran, pa je 28.

Pri dekletih je bila Špela Mičunovič na današnji tekmi 12. Finale svetovnega pokala v telemark smučanju bo na sporedu prihodnji teden v Rjukanu.