olimpijske igre mladih Ajda Košnjek Taja Bodlaj

Sobota, 20. 1. 2024, 6.50

Izvrsten uspeh mlade slovenske skakalke: osvojila je zlato medaljo

Taja Bodlaj | Foto Guliverimage

Na prizorišču olimpijskih iger leta 2018, v korejskem Pjongčangu, je 17-letna slovenska skakalka Taja Bodlaj na srednji napravi osvojila naslov mladinske olimpijske prvakinje 2024. Ajda Košnjek je zasedla 7. mesto. Med skakalci je šel naslov v Kazahstan, Enej Faletič je zasedel 8., Urban Šimic pa 12. mesto.

Taja Bodlaj je v oblačnem, vetrovnem in sneženem Pjongčangu že v prvi seriji odločno tlakovala pot do zmage, saj je pristala pri odličnih 107 metrih in je vodila s 110,5 točke pred vsemi. Druga je bila Norvežanka Ingvild Synnoeve Midtskogen s 104,5 metra in 109,7 točke, tretja pa Američanka Josei Johnson s 100 metri in 99,2 točke. Žal se skok ni posrečil najboljši v poskusni seriji Ajdi Košnjek, ki je zmogla 91 metrov, kar je bilo dovolj le za 11. mesto.

Taja Bodlaj, Ajda Košnjek, Zvone Pograjc in Sten Baloh | Foto: SloSki Taja Bodlaj, Ajda Košnjek, Zvone Pograjc in Sten Baloh Foto: SloSki

V finalu je z 99 metri pridobila štiri mesta in je tekmo končala na 7. mestu. Američanka Johnsonova je napadla s 107 metri in prehitela Midtskognovo na drugem mestu. Pritiska se ni ustrašila Taja, ki je s 100,5 metra zadržala prvo pozicijo. Na četrtih zimskih mladinskih olimpijskih igrah je to drugi naslov prvakinje za naše mlade skakalke. V Lillehammerju 2016 je bila zlata že Ema Klinec, Urša Bogataj je v Innsbrucku 2012 osvojila bronasto medaljo.

Na tekmi skakalcev je presenetil Kazahstanec Ilja Mizernik, ki je osvojil naslov mladinskega olimpijskega prvaka. Boljši od slovenske dvojice je bil Enej Faletič na 8. mestu, skočil je 96 metrov in 102 metra, Urban Šimic je s 100 in 95 metri zasedel 12. mesto.