Sobota, 23. 3. 2019, 15.50

5 let

Čajkovski, ženske

Dvojna nemška zmaga v Čajkovskem, dve Slovenki med deset

Juliane Seyfarth | Juliane Seyfarth je vpisala še četrto zmago v svetovnem pokalu. | Foto Reuters

Juliane Seyfarth je vpisala še četrto zmago v svetovnem pokalu.

Nemka Juliane Seyfarth (219,0 točke) je zmagovalka tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih na finalu sezone v Čajkovskem. Nemški uspeh je na drugem mestu dopolnila Katharina Althaus (213,0), tretja je Japonka Sara Takanashi (212,9). Točke je osvojilo pet Slovenk. Najuspešnejši sta bili Nika Križnar na šestem in Urša Bogataj na osmem mestu.

Najboljše tri so bile najboljše tudi v prvi seriji. S to razliko, da je bila Seyfarthova po prvi seriji uvrščena za Althausovo. V finalu pa je z daljavo dneva, s skokom dolgim 97 metrov, vpisala svojo četrto zmago v svetovnem pokalu.

V prvi deseterici sta končali dve Slovenki, Nika Križnar (202,8) na šestem in Urša Bogataj na osmem mestu (201,0), Špela Rogelj je bila 15. (183,7), Jerneja Brecl 22. (160,0), Maja Vtič pa je slovenske nastope sklenila na 28. mestu (151,2).

Sezona svetovnega pokala v ženskih skokih se bo sklenila v nedeljo s finalno tekmo najboljše trideseterice.