Nedelja, 19. 4. 2020, 19.19

4 leta

Dominik Landertinger končal kariero

Najuspešnejši Avstrijec pomahal v slovo

Dominik Landertinger | Dominik Landertinger je osvojil kar štiri olimpijske medalje. Nikoli ni stopil na najvišjo stopničko. | Foto Sportida

Dominik Landertinger, po številu kolajn z največjih tekmovanj najuspešnejši avstrijski biatlonec, je končal kariero. Svetovnega prvaka iz leta 2009 tako decembra ne bo na svetovnem prvenstvu na Pokljuki.

Jakov Fak
Sportal Jakov Fak in druščina izvedeli, kdaj bo šlo zares

"Po operaciji medvretenčnega diska leta 2017 sem preživljal težke trenutke. Nisem izpolnjeval svojih pričakovanj, zato je zdaj pravi čas, da se poslovim. Nadaljevanje kariere bi bila požrešnost, zagotovo bi trpelo moje telo in zdravje," je razlog za slovo obrazložil 32-letni Avstrijec Dominik Landertinger, ki je naslov svetovnega prvaka osvojil v Pyeongchangu, v tekmi s skupinskim startom.

Na svetovnih prvenstvih je skupno osvojil pet kolajn, le eno manj pa na treh olimpijskih igrah, na katerih je bil dvakrat srebrn in dvakrat bronast.

"Ponosen sem na svoje dosežke in hvaležen, da me je skozi večji del kariere spremljala sreča. Najboljši sem bil, ko je bilo to najbolj potrebno. Biatlon mi je veliko dal, z njim bi rad ostal povezan, je za avstrijsko tiskovno agencijo APA dejal Landertinger.