Teniški globus, 28. julij

V četrtfinalu Tamara Zidanšek nemočna

Tamara Zidanšek | Tamara Zidanšek | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Tamara Zidanšek

Tamara Zidanšek je končala nastope na turnirju serije WTA v švicarski Lozani. V četrtfinalu je bila od Konjičanke s 6:2, 6:0 boljša Madžarka Anna Bondar.

Sportal Zidanškova v četrtfinalu Lozane, Jakupovićeva izpadla

Dvoboj je trajal uro in 22 minut, nekdanja zmagovalka turnirja v Lozani (2021) Tamara Zidanšek pa je osvojila le dve od sedmih iger s svojim začetnim udarcem. Za finalno vstopnico se bo nepostavljena Madžarka Anna Bondar pomerila z Italijanko Elisabetto Cocciaretto, sicer drugo nosilko.

Petindvajsetletna slovenska tenisačica, ki na lestvici WTA zaseda 133. mesto, je nazadnje v četrtfinalu na najvišji ravni igrala aprila v Bogoti, ko je prav tako obstala med osmimi najboljšimi.

Rola v Umagu za naslov med dvojicami

Blaž Rola se je skupaj s hrvaškim partnerjem Ninom Serdarušićem uvrstil v finale dvojic na turnirju v Umagu. V polfinalu sta bila od drugopostavljenih Sadia Doumbie/Fabiena Reboula. S 7:6 (5), 6:4 sta po uri in 38 minutah premagala favorizirano francosko navezo. Ptujčan, ki je imel ogromno težav s poškodbami, je v zadnjem obdobju zabeležil nekaj odmevnih zmag na turnirjih serije challenger. Za turnir najvišjega ranga v Umagu pa je prejel posebno povabilo.

Uspešno ta teden med dvojicami nastopa tudi Dalila Jakupović. Slovenska predstavnica se je že v četrtek skupaj s Črnogorko Danko Kovinić uvrstila v polfinale turnirja WTA v Lozani. V soboto se bo slovensko/črnogorska naveza pomerila proti Madžarki Anni Bondar in Francozinji Diane Parry.

V Hamburgu za prvi naslov Rus in Akugue

Nizozemka Arantxa Rus in Nemka Noma Noha Akugue sta finalistki teniškega turnirja serije WTA v nemškem Hamburgu. Za Rus bo to pri 32 letih prvi finale na turnirjih WTA, prav tako pa za 19-letno Nemko, ki je sploh prvič zaigrala v glavnem delu žreba na turnirjih najvišje ravni. Sedmopostavljena Nizozemka je v polfinalu po dveh urah in pol ugnala Avstralko Dario Saville z 2:6, 6:3, 6:1. Akugue je ob svojem prvencu v glavnem delu žreba turnirja WTA takoj prišla do finala. V polfinalu je bila boljša od Rusinje Dijane Šnajder s 6:3, 6:3.