6.42

Polona Hercog Viktorija Azarenka

Sreda, 5. 10. 2011, 6.42

P. Hercog: Bolj moram verjeti v zmago

Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je v dvoboju drugega kroga priznala premoč četrti igralki sveta, Belorusinji Viktoriji Azarenki. V prvem nizu je zapravila lepo prednost.

Doslej se je 20-letna Kamničanka (Kamnica pri Mariboru) sedemkrat pomerila z igralkami najboljše deseterice na svetovni teniški lestvici. Vknjižila je šest porazov, Rusinja Jelena Dementjeva pa ji je lani v drugem krogu luksemburškega turnirja predala dvoboj, še preden sta tekmici stopili na igrišče. Srečanje v kitajski prestolnici je boljše začela Belorusinja, ki je dobila uvodni igri. Nato pa ji Štajerka ni ostala dolžna, že v naslednji igri odvzela začetni udarec, nato dobila igro še na svoj servis in izenačila na 2:2, v peti igri pa izkoristila še drugo žogico za odvzem začetnega udarca in povedla s 3:2, nato pa dobila še četrto zaporedno igro. Vodila je tudi s 5:3 in bila v odličnem položaju, da osvoji uvodni niz, a je potem zobe pokazala druga nosilka in izenačila na 5:5. V naslednjih igrah sta obe igralki izkoristili prednost začetnega igralca, tako da je zmagovalko prvega niza odločila podaljšana igra. V njej je potekal razburljiv boj. Belorusinja je vodila že s 6:3, nato tudi 7:6, a zapravila štiri zaključne žogice za prvi niz. Najboljši Slovenki se je na drugi strani ponudila redka priložnost pri vodstvu z 8:7, a je takrat servirala Azarenka, ki je v nadaljevanju dobila še dve točki in spravila niz pod streho. Hercogova se je lahko pohvalila z izvrstno statistiko. Dosegla je kar šest asov (Belorusinja nobenega), izkoristila dve žogi za odvzem servisa (od štirih, Belorusinja je dve od dveh), osvojila tudi točko več (47:46), na koncu pa so prevladale izkušnje četrte igralke sveta. V drugem nizu se je niz ''brejkov'' nadaljeval. Žal je Azarenka naredila dva več in si po 110 minutah priigrala nastop v osmini finala. Hercogova je favoritinji nudila močan odpor, navdušila je tudi z 11 asi. "Na današnjo tekmo sem se morala prav posebej fizično pripraviti, saj sem pred tremi dnevi dobila trebušno virozo in vse, kar je povezano s tem, tako da sem zadnja dva dni več ali manj preživela v postelji. Dan pred tekmo sem trenirala pol ure in se ogrevala danes pred tekmo. Imela sem veliko priložnosti, ki mi jih ni uspelo izkoristiti, ampak za naslednjič vsaj vem, da moram verjeti malo bolj močno v zmago in biti vsaj zdrava. Jutri potujem v Evropo, moj naslednji turnir je Linz, za katerega upam, da bom stoodstotno pripravljena," je po dvoboju povedala Hercogova.