Thermometer Blue 0,30

Novak Đokovič

Nedelja, 8. 5. 2016, 22.21

Đokoviću rekorden 29. turnir masters serije 1000

Številka ena svetovnega tenisa Novak Đoković je zmagovalec teniškega turnirja masters serije ATP 1000 v Madridu. Srb je v današnjem finalu premagal Britanca Andyja Murrayja z izidom 2:1 v nizih, s 6:2, 3:6, 6:3, za rekordno še 29. zvezdico na mastersih. Đoković je namreč na večni lestvici presegel španskega tekmeca Rafaela Nadala z 28 lovorikami.

Đoković je Murrayju oddal drugi niz, dvoboj pa je trajal dve uri in šest minut za še peti osvojeni naslov letos (Doha, Australian Open, Indian Wells, Miami, Madrid). V Madridu je vpisal svojo še drugo zmago, po prvencu leta 2011.

Z zmago na turnirju v Madridu bo njegov seštevek na najnovejši svetovni lestvici ATP bogatejši za 1000 točk, hkrati pa bo domov odnesel ček v vrednosti 912.900 evrov. Murray, ki ni ubranil lani osvojene lovorike, bo za uvrstitev v finale prejel 600 točk in ček v vrednosti 447.630 evrov.

Škotu bo poraz prinesel tudi zdrs po lestvici ATP, po novem bo tretji, drugo mesto za vodilnim Đokovićem pa bo pripadlo Švicarju Rogerju Federerju, ki je na tretjem mestu večne lestvice igralcev s 24 zmagami na mastersih.

Murray ni našel pravega odgovora na Đokovićevo igro. Osemindvajsetletni Beograjčan je tako bil že 12. uspešnejši od Murrayja v njunih zadnjih 13 medsebojnih obračunih, za prepričljivo statistiko 23-9 v zmagah v dvobojih s Škotom.