Ponedeljek, 1. 8. 2016, 7.50

Novak Đoković pred Riom nasprotnikom poslal sporočilo

1

Novak Đoković

Prvi igralec sveta Novak Đoković je v finalu teniškega mastersa v Torontu s 6:3 in 7:5 prepričljivo premagal Japonca Keia Nishikorija in slavil 66. turnirsko zmago v karieri, sedmo letos in četrto v tem kanadskem mestu.

Đoković je po manj kot uri in pol ugnal najboljšega tenisača Azije in pred OI dokazal izjemno formo. To je bila zanj že 30. zmaga na turnirjih serije masters in na večni lestvici vodi pred Rafaelom Nadalom, ki ima v svoji vitrini 28 lovorik, sledijo mu Roger Federer (24), Andre Agassi (17), Andy Murray (12) ...

V finalu je srbski zvezdnik že od začetka igral na zelo visoki ravni. Praktično mu je šlo vse kot po maslu. Zato se je prvi niz končal po nekaj več kot pol ure. Sprva je kazalo, da se bo tudi drugi niz hitro končal. Đokoviću je že v tretji igri drugega niza uspel break. V nadaljevanju je Noletu raven igre nekoliko padla. Japonec je to znal izkoristiti in v šesti igri uspel izničiti prednost breaka. Prvi igralec sveta se ni pustil zmesti in šestemu igralcu sveta v enajsti igri še enkrat odvzel servis. Te prednosti ni spustil z roki in na koncu zasluženo slavil.

S to zmago je Đoković pred olimpijskimi igrami v Riu svojim nasprotnikom poslal jasno sporočilo - da se na olimpijski turnir odpravlja v dobri formi. Po bronu na OI leta 2008 v Pekingu in četrtem mestu leta 2012 v Londonu, kjer je izgubil tekmo za bronasto medaljo z Argentincem Juanom Martinom Del Potrom, pa si v Riu želi še višje.