Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Nedelja,
29. 4. 2012,
14.32

Osveženo pred

9 let, 1 mesec

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Nedelja, 29. 4. 2012, 14.32

9 let, 1 mesec

Kavčiču Sao Paulo in najboljša stoterica

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Blaž Kavčič je osvojil turnir serije challenger v Sao Paulu. Najboljši slovenski teniški igralec je v finalu v dveh nizih premagal domačina Julia Silvo s 6:3 in 7:5.

Kavčič se v zadnjih mesecih namesto ATP turnirjev raje udeleževal challengerjev, tekmovanj nižje ravni. Po Blumenau in Santosu je zaigral še na tretjem zaporednem brazilskem turnirju. Najprej je v Blumenau moral priznati poraz Hrvatu Antoniu Veiću, v Santosu pa se je po porazu z Bosancem Damirjem Džumhurjem poslovil celo v prvem krogu. V največjem brazilskem mestu, kjer je bil tudi prvi nosilec, se mu je po dolgem času uspelo prebiti prebiti povsem do konca, potem ko je v finalu ugnal domačina Silvo, 166. igralca sveta.

Zmaga na turnirju z nagradnim skladom 35.000 ameriških dolarjev in plačano nastanitvijo mu je prinesla 5000 zelencev in 80 točk na svetovni teniški lestvici. To pomeni, da se bo 105. igralec z lestvice ATP v ponedeljek, ko bodo osvežili položaje na njej, prebil blizu najboljše devetdeseterice. Pred desetimi meseci in pol je bil "Kaljut" na svetovni lestvici najboljših igralcev na svetu že uvrščen na 72. mesto.

Ne spreglejte