8.36

Blaž Rola OP Francije

Petek, 23. 5. 2014, 8.36

Blaž Rola ostal brez OP Francije, po treh urah moral priznati poraz

Slovenski teniški igralec Blaž Rola se ni uvrstil na glavni del OP Avstralije, potem ko je moral v 3. krogu kvalifikacij po dramatičnem dvoboju priznati poraz Britancu Jamesu Wardu.

23-letni Ptujčan je na igrišču številka 10. meril moči z britanskim igralcem Jamesom Wardom, ki je trenutno uvrščen na 173. mesto ATP lestvice, Blaž, ki se trenutno nahaja na 94. mestu, je moral po treh urah napetega dvoboja priznati poraz.

Prvi niz je po dobrih 40 minutah dobil Blaž. Odločilna je bila zadnja igra, ko je naš igralec drugič odvzel servis svojemu nasprotniku in zmagal s 6:4, drugi niz se je končal z istim izidom, vendar v korist Britanca. V odločilnem, tretjem nizu smo lahko spremljali pravo teniško dramo. Rola je v sedmi igri izgubil igro na svoj servis, tako da je Ward povedel s 3:4. V deseti igri je 27-letni Otočan serviral že za končno zmago, a je Blažu uspelo narediti "break" in izenačiti na 5:5. Zmagovalca je odločila šele 22. igra tretjega niza, ki se je končal z izidom 12:10 v korist Jamesa Warda. Po tem porazu Slovenija ne bo imela moškega predstavnika v glavnem delu turnirja.

Preostala dva slovenska igralca Blaž Kavčič in Grega Žemlja sta že pred tem zaključila z nastopi v kvalifikacijah.